دوست دارم نقاشی هایم بازگو کننده آداب و رسوم بومی مردم استانم باشد
+ پ -
دوست دارم نقاشی هایم بازگو کننده آداب و رسوم بومی مردم استانم باشد

نقاش هرمزگانی گفت: در نقاشی بیشتر از وقایع روزانه و محیط اطرافم الهام می گیرم اما بیشتر دوست دارم نقاشی هایم بومی و بازگو کننده آداب و رسوم بومی مردم استان باشد و این یکی از مهمترین دغدغه های من است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛معصومه مداح، نقاش هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده، با اشاره به اینکه از کودکی به نقاشی علاقه زیادی داشتم و با استفاده از رهنمودهای پدرم به این هنر روی آوردم، اظهار کرد: پدرم نقش اصلی برای رسیدن به این جایگاه را برایم ایفا کرد و دلگرمی او باعث شد که من بیشتر کار کنم و برای اولین بار پدرم وسایل نقاشی را برایم خرید و توصیه کرد که این هنر را خیلی علمی تر و حرفه ای تر بیاموزم .

نقاش هرمزگانی با بیان اینکه در شاخه گرافیک و طراحی فضایی باز و گرافیک محیط فعالیت دارم، افزود: در واقع تحقیقات محیطی که شامل بیلبوردها و تابلوهای سطح شهر است را انجام می دهم .

مداح بیان کرد: در نقاشی سبک خاصی را کار نمی کنم اما به شیوه رئال علاقه خاصی دارم و شاید در آینده بیشتر این سبک را کار کنم و همچنین دو سه روز یک بار نقاشی می کشم کار می کنم چون در نقاشی باید وقت آزادی داشته باشید و ساعتها برای آن وقت بگذارید.

دوست دارم نقاشی هایم بازگو کننده آداب و رسوم بومی مردم استانم باشد

وی تصریح کرد: در نقاشی بیشتر از وقایع روزانه و محیط اطرافم الهام می گیرم اما بیشتر دوست دارم نقاشی هایم بومی و بازگو کننده آداب و رسوم بومی مردم استان باشد و این یکی از مهمترین دغدغه های من است.

نقاش هرمزگانی در ادامه گفت: در فرهنگ و آداب و رسوم استان از نمادهایی مانند پوشش لباس ، صید و صیادی ، برداشت محصولات خرما و … که با توجه به مطالعاتی که داشته ام مناسب است در نقاشی ام به من کمک می کند.

مداح به تاثیر نور در کارهای خود اشاره کرد و افزود: نور خیلی مهم است و من در کارهایم سعی می کنم از طرح هایی استفاده کنم که نورهای قوی داشته باشند و نور ضعیف باعث می شود کار خشک و بی روح شود  سعی می کنم طرح از قالب نقاشی و تصویر بیرون بیاید و با مخاطب حرف بزند.

نقاشی سورئال کار نمی کنم 

وی با بیان اینکه نقاشی سورئال کار نمی کنم و در این زمینه مطالعه دارم اما زیاد با این سبک ارتباطی ندارم، یادآور شد: بیشتر در نقاشی هایم از تکنیک رنگ روغن و زغال در کارهایم استفاده می کنم اما بیشتر به رنگ روغن علاقه دارم.

نقاش هرمزگانی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا تاکنون نمایشگاهی برگزار کرده اید؟ گفت: دو نمایشگاه در تهران ، یک نمایشگاه در بوشهر و چند نمایشگاه هم در بندرعباس داشته ام و از تجربه های این نمایشگاه ها آزادی و رهایی در کار نقاشی و اعتماد به نفس به دست آورده ام.

مداح به همکاری خود با حوزه هنری اشاره کرد و گفت: قریب به ۵ سال است که در حوزه هنری فعالیت دارم و بنا است با همکاری این حوزه دو تابلو بزرگ چند متری را کار کنم که موضوع یکی از تابلوها روایت وقایع عاشورا و موضوع تابلو دوم روایت چند داستان معروف شاهنامه است.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff