برگزاری شب شعر عاشورایی در ابوموسی+تصاویر
+ پ -
برگزاری شب شعر عاشورایی در ابوموسی+تصاویر

شب شعر عاشورایی با حضور شاعران فرهنگی و دانش آموز منطقه و همچنین شاعرانی از سراسر استان در ابوموسی برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، همزمان با دهه پایانی ماه صفرالمظفر، شب شعر عاشورایی با حضور شاعران فرهنگی و دانش آموز و چند تن از شاعران استان در سالن اندیشه ابوموسی برگزار شد.
در ابتدای این برنامه حجت الاسلام محب زاده مدیر آموزش و پرورش ابوموسی با اشاره به جایگاه شعر و شاعران در نزد اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام گفت: امام صادق علیه السلام فرموده اند:«هرکس یک بیت شعر را در وصف ما اهل بیت بسراید خدای متعال خانه ای را برای او در بهشت بنا می کند.»
محب زاده اظهار کرد: بنابراین شعر صحیح مورد تأیید اهل بیت عصمت و طهارت است و در طول تاریخ، شعر آیینی و حماسی در وصف اهل بیت علیهم السلام دارای جایگاه بسیار خوبی در میان مردم بوده و هست.
وی افزود: از توصیه های رهبر معظم انقلاب به شاعران «تبدیل کردن مضامین و الفاظ عالی ادعیه و متون دینی به شعر» و «سرودن اشعار آئینی مضمون ‌دار و قوی با هدف انتقال معارف ائمه ‌ی معصومین (علیهم‌السلام)» است و ایشان شعر را یکی از ابزارهای اصلی و مؤثر در میدان جنگ نرم برشمرده اند.
وی با اشاره به ماجرای خواب آیت الله العظمی مرعشی نجفی درباره شعرخوانی شهریار در محضر حضرت علی علیه السلام گفت: زمان این رویای صادقه آیت الله مرعشی مقارن با اتمام آخرین مصرع شعر توسط شهریار بود، و از این جهت می توان به ارزش والای شاعران در نزد اهل بیت و توجه خاص معصومین به شعرا پی برد.
در ادامه مراسم شاعران دانش آموز و فرهنگی ابوموسی و همچنین سید ابراهیم حسینی و فاطمه رحمانی از شاعران استان هرمزگان اشعار خود را در وصف قیام خونین عاشورا قرائت کردند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff