بخشش محکوم به قصاص پس از 10 سال
+ پ -
بخشش محکوم به قصاص پس از ۱۰ سال

دادستان شهرستان حاجی آباد از آزادی یک محکوم به قتل پس از ۱۰ سال حبس در زندان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پیارم، اظهار کرد: زندانی «ج.م» که مدت ۱۰ سال است به جرم قتل در زندان بندرعباس بسر می‌برد و به قصاص محکوم شده بود پس از تلاش‌های بی‌وقفه مسئولان زندان ، فرماندار، ریش سفیدان و شورا، دادستان شهرستان روستای طاشکوئیه موفق به اخذ رضایت از خانواده مقتول شد.
وی افزود: تلاش همه‌جانبه ریش‌سفیدان روستا، هیات‌های صلح و دوستی و پیگیری‌های مکرر مسئولان زندان و شهرستان در راستای اخذ رضایت شکات بعد از چندین سال به ثمر نشست و برای بار دیگر توانستیم یک زندانی را از پای دار مجازات پایین کشیده تا فرصتی دوباره برای جبران گذشته‌اش داشته باشد.
ابراهیمی با بیان اینکه این اقدامات در کاهش جمعیت کیفری نقش بسزایی دارد، خاطرنشان کرد: با اجرای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در خصوص پیگیری وضعیت زندانیان بلاتکلیف و تحت قرار، تعلیق مجازات و آزادی مشروط گام‌های موثری در تحقق این مهم برداشته خواهد شد.
وی با اشاره به بخشش قاتل توسط فریدون درستکار (پدر مقتول )اظهار کرد:فریدون درستکار و همسرشان کار بسیار بزرگ و ارزشمندی را انجام دادند، واز حق مسلم خود که قصاص قاتل است گذشتند چرا که اعتقاد داشتند لذتی که در بخشش است در انتقام نیست، آقای درستکار با خداوند معامله کرده است و جنین افرادی وارسته و بزرگوار هستند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff