ساماندهی سایت بازیافت 55 هکتار از زمین های واگذار شده را آزاد می کند
+ پ -
ساماندهی سایت بازیافت ۵۵ هکتار از زمین های واگذار شده را آزاد می کند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به آژاد سازی ۵۵ هکتار از زمین های واگذار شده به پیمانکار در بازدید از سایت بازیافت زباله کیش بر ساماندهی فوری این مکان و رفع مشکلات زیست محیطی ناشی از عملکرد نا مطلوب سایت تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از سایت بازیافت زباله کیش که مشاور و مدیرکل حوزه ریاست، معاونان امور شهری و عمران و ترافیک شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش وی را در این بازدید همراهی می کردند پس از دریافت توضیحاتی توسط  کاووس حقانی، معاون امور شهری شرکت عمران، آب و خدمات سازمان در جریان عملکرد بخش‌های مختلف این سایت، نواقص و مشکلات آن قرار گرفت.

انصاری لاری در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه سایت بازیافت زباله کیش شرایط خوبی ندارد و زیبنده این جزیره نیست اظهار کرد: پیمانکار انتخاب شده برای انجام عملیات بازیافت در اجرای تعهدات خود به خوبی عمل نکرده است؛ لازم است پس از بررسی علل این موضوع، در صورت عملکرد نادرست پیمانکار، قرارداد فسخ شود و پیمانکار جدیدی به کار گرفته شود؛ از سوی دیگر اگر در انجام امور مشکلاتی از سوی سازمان وجود دارد نسبت به رفع آن اقدام کنیم تا در نهایت مسائل برطرف شود.

وی با بیان اینکه روزانه ۷۰ تن زباله وارد این سایت می شود افزود: برخی قطعات و دستگاه‌ها در این سایت وجود دارد که اگر تعمیر و باز سازی شود بخشی از مشکلات را حل می‌کنند و از دفن زباله و ایجاد نا بسامانی در این سایت پیشگیری می شود.

مدیرعامل سازمان همچنین با اشاره به اینکه در قدم اول باید دستگاه‌های نیازمند تعمیر، باز سازی شوند و در مرحله بعد برای ادامه کار با پیمانکار به نتیجه قطعی برسیم دستور داد تا ظرف چند روز آینده در جلسه ای با حضور پیمانکار و مسئولان رده های مربوطه در سازمان در این خصوص تصمیم‌گیری شود و  چنانچه تصمیم بر به‌ کارگیری پیمانکار جدید باشد در اسرع وقت با راه‌ اندازی کارگاه، سایت از این وضعیت خارج شود.

وی تاکید کرد: طی یک ماه آینده در خصوص رفع مشکلات و ساماندهی وضعیت نامناسب سایت بازیافت زباله کیش تصمیم‌گیری می‌شود.

کاهش مساحت سایت بازیافت کیش به ۱۰ هکتار

انصاری لاری با ابراز نا رضایتی از وضعیت سایت بازیافت زباله با بیان اینکه ۶۵ هکتار از اراضی کیش در سایت بازیافت جزیره اشغال شده که علاوه بر تصرف اراضی خوب جزیره، با ایجاد بوی نامطبوع، مناطق اطراف این منطقه را نیز بلا استفاده کرده است افزود: با ساماندهی این سایت ضمن رفع مشکلات آلایندگی، مساحت سایت بازیافت کیش به ۱۰ هکتار کاهش می‌یابد که در این صورت ۵۵ هکتار زمین باقیمانده را می‌توان برای مصارف بهتری استفاده کرد.

رفع مشکلات زیست محیطی و بوی نا مطبوع ناشی از سایت بازیافت زباله کیش که مجتمع‌های مسکونی همجوار این سایت را با مسائل بسیاری درگیر کرده یکی از مطالبات شهروندان در جزیره کیش است.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff