پذیرایی 15 هزار زائر اربعین در موکب شهید عبدالحمید سالاری حاجی آباد
+ پ -
پذیرایی ۱۵ هزار زائر اربعین در موکب شهید عبدالحمید سالاری حاجی آباد
مدیر اجرایی موکب حاجی آباد در کربلا عنوان کرد:

پذیرایی ۱۵ هزار زائر اربعین در موکب شهید عبدالحمید سالاری حاجی آباد

مدیر اجرایی موکب شهید عبدالحمید سالاری حاجی آباد با اشاره به خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در کربلا گفت: تا پایان کار فعالیت این موکب به بیش از ۱۵ هزار نفر از زائرین اربعین حسینی خدمت کرده ایم .

عیسی سالارمحمد پور، مدیر اجرایی موکب شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری شهرستان حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار  هرمز؛ گفت:در سال گذشته مکان موکب عمود ۱۴۰۴ و فقط در زمینه پذیرایی از زائران اباعیدالله الحسین فعالیت داشتیم اما با توجه به اینکه در سایر مواکب هم پذیرایی صورت می گرفت تصمیم گرفتیم علاوه بر این کار زمینه اسکان زائران را هم در موکب فراهم نماییم .

وی افزود:امسال در عمود ۱۳۵۰ قرارداشتیم و روزانه پذیرایی بیش از ۸۰۰ الی ۹۰۰ نفر از زائران اربعین حسینی از شهرستان حاجی آباد،استان هرمزگان و سایر نقاط کشور در موکب شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری بودیم که به طور کلی تا پایان کار به ۱۵ هزار نفر از زائرین ابا عبدالله الحسین خدمات داده ایم.

مدیر اجرایی موکب شهرستان حاجی آباد در ادامه بیان کرد:در این موکب ۳۰ نفر از برادارن و ۱۰ نفر از خواهران حاجی آبادی به عنوان خادم زائران ابا عبدالله الحسین (ع) در حال خدمت رسانی بودند و برای رفاه و آسایش زائرین از هیچ کاری دریغ نمی کردند .

سالارمحمد پور با اشاره به برگزاری برنامه های فرهنگی در موکب تصریح کرد: خادمین به هنگام نماز  زائران که در حال حرکت بودند به سوی کربلای معلی را برای برگزاری نماز جماعت دعوت می کردند و مبلغین دینی ما برای این عزیزان از اهمیت پیاده روی اربعین و روایات موجود در این خصوص سخن می گفتند.

وی یادآور شد: سازه ای که برای موکب ساخته شده به وسیله کمک های مردمی در خود حاجی آباد بوده و همچنین اقلام مورد نیاز جهت پذیرایی و رفاه  زائران را هم شهروندان حاجی آبادی جمع آوری کرده اند.

مدیر اجرایی موکب شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری شهرستان حاجی آباد افزود: استقرار یک اکیپ پزشکی با تجهیزات و امکانات مناسب جهت تامین سلامت زائران و همچنین تامین اینترنت برای این عزیزان جهت ارتباط با خانواده و بستگان خود از طریق فضای مجازی از دیگر خدماتی بود که در این موکب ارائه شد.

سالار محمد پور در پایان خاطر نشان کرد: همانطوری که در سال گذشته وعده کرده بودیم که امسال علاوه بر خدماتی چون پذیرایی مشکل اسکان  را در این موکب برطرف کنیم و با کمک مردم و خواست خدا انجام شد انشالله در سال آینده به دنبال خرید یک قطعه زمین مسکونی برای استقرار دائم موکب این شهرستان در کربلای معلی خواهیم بود.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff