بیکاه،شهری که مردمش آب برای خوردن ندارند +تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ شهر بیکاه با جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر در فاصله ۱۴ کیلومتری جنوب غربی مرکز شهرستان رودان واقع شده است که در سال ۱۳۸۶ ازروستا به شهر ارتقاء یافته است ،این شهر در دوران دفاع مقدس بیشترین رزمنده را به جبهه های جنگ حق علیه باطل اعزام کرد و نسبت به جمعیت خود بیشترین شهید،جانبازو آزاده را در شهرستان رودان تقدیم انقلاب کرده است.

شهر بیکاه با جمعیت زیادی که در خود جای داده است متاسفانه مدت پنج سال است که به دلیل شور شدن آب شرب ،مردم این شهر در زمینه تامین آب برای آشامیدن دچار مشکل شده اند، به گفته شهروندان با توجه به پیگیری های مستمر مسئولین محلی و اعضای شورای این شهر هیچ گونه اقدام عملی و جدی در خصوص تعویض چاه آب و تامین آب قابل آشامیدن از طرف شرکت آب و فاضلاب شهری استان هرمزگان صورت نگرفته است.

شوری آب شرب موجود در شهر بیکاه باعث شده است که هیچ یک از مردم قادر به استفاده ازاین آب برای آشامیدن نباشند ومجبور هستند برای تامین آب آشامیدنی خود از مرکز شهرستان رودان آب را تهیه و به شهر بیکاه بیاورند .

این اقدام شاید برای اشخاص و یا خانواده هایی که دارای وسیله نقلیه هستند چندان کار سختی نباشد اما برای خانواده هایی که فاقد وسیله نقلیه می باشند جابه جایی گالن های ۲۰لیتری آب بسیار مشکل است و با این شرایط در وضعیت بد و نامطلوبی زندگی را سپری می کنند .

در مقابل همه مشکلاتی که برای آب شرب مردم بیکاه وجود دارد شرکت آب و فاضلاب شهری در اقدامی جالب و دیدنی فقط یک انشعاب آب را در بیرون از دیوار اداره جهت پر کردن کالن های مردم این شهر قرار داده است که مردم شهر بیکاه فاصله ۱۴ کیلومتری تا مرکز شهرستان رودان را فقط برای تامین آب آشامیدنی خود طی کنند و به فکر رفع ریشه ای این مشکل که همان انتقال خط لوله آب از چاه موجود در محله بندزرک است، نیستند.

جاسم جادری استاندار هرمزگان درسخنرانیش در بین مردم  بیکاه در سال گذشته بیان داشتند که مشکل آب بیکاه به زودی حل خواهد شد ولی بعد از سفر استاندار تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

غلام زمانی شهروند بیکاه در گفت و گو با خبرنگار رودان نیوزدر محل برداشت آب از انشعاب ویژه مردم بیکاه در اداره آب و فاضلاب رودان اظهار کرد: فرزند اینجانب دچار بیماری دل درد شدید شد به پزشک مراجعه کردیم وپس از دستور پزشک مبنی بر تعویض آب آشامیدنی ،الحمدالله بیماری فرزندم کاملا برطرف گردید.

وی در این خصوص افزود: بیماری کلیوی در بین مردم بیکاه بسیار زیاد و رواج پیدا کرده است وشوری و بد مزه ای آب آشامیدنی باعث رنجش خاطر همه مردم گردیده است و ما با شرایط بسیار سخت روزانه آب شرب مصرفی خود را از این انشعاب برداشت می کنیم .

زمانی یادآور شد:بارها به اداره آب و فاضلاب مراجعه کرده ایم اما در هر مراجعه پاسخ قانع کننده ای نشنیده ایم و به بهانه های متفاوت که اعتباری در دست نداریم این مشکل را برطرف نکرده اند .

این شهروند در پایان خاطر نشان کرد: شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان بعد از گذشت چندین سال از بروز این مشکل در آب شرب مردم بیکاه  که مستقیم با سلامت مردم سرو کار دارد اگر سالی مبلغ کمی برای رفع این مشکل در نظر گرفته بود حداقل ۵۰ درصد از این پروژه انجام شده و مردم دغدغه ای نداشتند ،امیدوار هستیم مسئولین امر در این زمینه جدیدت لازم را داشته باشند تا این مشکل اساسی و ضروری هر چه زودتر برطرف گردد.

dsc_0058 dsc_0059 dsc_0061 dsc_0062 dsc_0064 dsc_0056 dsc_0055 dsc_0054 dsc_0053 dsc_0041 dsc_0042 dsc_0045 dsc_0046 dsc_0048 dsc_0040 dsc_0039 dsc_0037

انتهای پیام/م