بشاگرد - هرمز|استان هرمزگان

بایگانی گروه : بشاگرد

سرپرست صنعت و معدن بشاگرد:

بشاگرد؛ رتبه دوم معادن فلزی در سطح استان/ چرخ معادن برای بومیان نمی‌چرخد

سرپرست اداره صنعت معدن تجارت شهرستان بشاگرد گفت: شهرستان بشاگرد از لحاظ معادن فلزی در سطح استان در رتبه دوم قرار دارد اما تا به امروز هیچ گونه استفاده این از این منابع نداشته ایم که ادامه این روند به ضرر مردم بشاگرد است.

در خطبه های نماز جمعه بشاگرد عنوان شد؛

خیانت های عربستان سعودی به اسلام و مسلمین به مراتب بیشتر از آمریکا و اسرائیل است

امام جمعه موقت بشاگرد در خطبه های نماز جمعه امروز، گفت:ش خیانت های عربستان سعودی که خود را خادم الحرمین می نامند به جهان اسلام و مسلمین به مراتب بدتر از اسرائیل و آمریکاست که کشتن مردم بی دفاع یمن، جنگ افروزی و سعی در نا امن کردن منطقه نمونه ای از آن ها است.

«نان شکی» نمونه از غذا های سالم بشاگردی در دنیای فست فودی ها

«نان شکی» یکی از انواع متنوع نان در سفره های بشاگردی است که به صورت کاملاً سنتی و خانگی با استفاده ازمحصولات کشاورزی خانواده ها پخت می شود در حالی که روی آوردن انسان ها به خوراکی های کنسرو شده در بسته بندی های متنوع و دل فریب مضرات زیادی را برای آن ها به دنبال دارد.

کشت سیر سرخ بشاگرد به روایت تصویر

رنگ سرخ، بو و طعم تند، ساقه پهن و کشیده و بوته درشت از جمله ویژگی های منحصر به فرد سیر بشاگرد است که کشت آن از مهر ماه شروع و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

همزمان با سراسر کشور؛

راهپیمایی ۱۳ آبان در بشاگرد برگزار شد+تصاویر

همزمان با گرامیداشت سالروز تسخیر لانه جاسوسی، مردم ولایی و انقلابی شهرستان بشاگرد به خصوص دانش آموزان و دانشجویان و مسئولان این شهرستان، همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان شرکت کردند.

امام جمعه بشاگرد:

ارتقاء فرهنگ عمومی، گامی کلیدی در جهت رفع مشکلات مردم بشاگرد

امام جمعه بشاگرد در خطبه های نماز جمعه، گفت: شهرستان بشاگرد از جمله مناطق با فرهنگی غنی و منحصر به خود می باشد که لازم است با برنامه ریزی از نفوذ و سرایت فرهنگ های بی ریشه بیگانه به مردم این منطقه جلوگیری به عمل آورد.

حکایت حال جامانده ای از سفر عشق!

تحمل بدرقه کاروان محله ای که از ابتدا خودم تشکیل دادم و اکنون حدود ۱۰۰ نفر زائر دارد ولی من این بار جا مانده ام و همه رفته اند، من ماندم و نگاهی آواره به دنبال پرچم سرخی که خودم برای نشانه کاروان دوخته بودم!

یادداشتی به بهانه روز نوجوان و دانش آموز؛

نوجوان و شیوه های ارتباط مؤثر با او

زمانه عوض شده و مقایسه نوجوانان قدیم با اکنون، در کنار بمباران اطلاعاتی عصر حاضر که باعث باز شدن ذهن، کنجکاوی نوجوانان، ایجاد روحیه کشف و فراتر رفتن از چهارچوب های تعیین شده است عمل چندان صحیحی نیست.

«زری بافی» اصلی ترین شغل بانوان بشاگردی ! + تصاویر

فرهنگ و پوشش های محلی بشاگرد باعث ایجاد بازار کار مناسبی به نام «زری بافی» برای زنان این منطقه شده است که بانوان، با تکیه بر هنر خویش نقش های زیبا آفریده و از آن کسب در آمد می کنند که این امر باعث زنده نگه داشته شدن فرهنگ و کسب درآمد می شود.

عملکرد ضعیف کانون های فرهنگی هنری مساجد در بشاگرد!!

با وجود تلاش های فراوان فعالان فرهنگی در هر روستا برای ایجاد مکانی جهت اجرای برنامه های کانون و پیگیری های مکرر برای تجهیز آن ، اما تنها چیزی که در این میان به چشم می آید کتاب های خاک گرفته، چهار دیواری های خالی و امکانات بلا استفاده ای است که نشان دهنده منفعل بودن این پایگاه مهم تربیتی در این منطقه است.


fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff