منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۹
شناسه خبر: 269200
گروه :خبر
13910503000036_PhotoA

براساس آخرین مطالعات تنها 7 درصد از شهرهای آمریکا به شرایط اقتصادی پیش از رکود بزرگ در این کشور بازگشته‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، طبق آخرین مطالعات صورت گرفته تنها 214 شهر از 3142 شهر آمریکا به شرایط اقتصادی پیش از رکود بزرگ در سال های 2008 و 2009 در این کشور بازگشته‌اند.

تحقیقات صورت گرفته توسط انجمن شهرهای آمریکا نشان می دهد 93 درصد از شهرهای در این کشور همچنان در حال دست و پنجه نرم کردن با بحران رکود و تلاش برای خروج از آن هستند.

این گزارش نشان می دهد که چگونه بهبود شرایط اقتصادی این شهرها با چالش های جدی روبرو شده است.

بنا به این مطالعه شرایط پس از رکورد اقتصادی در شهرهای آمریکا بسیار نامتوازن است به گونه‌ای که در حالی که در برخی شهرها حداقل دستمزدها افزایش یافته است، در دیگر شهرها شاهد عدم همراهی میزان دستمزدها با افزایش تولید و بازدهی خود بوده اند.

این گزارش تأکید می کند که با توجه به شاخص هایی نظیر نرخ سالیانه اشتغال، نرخ بیکاری،‌ قیمت مسکن و همچنین درآمد اقتصادی تنها 214 شهر آمریکا توانسته اند از رکود خارج شوند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، 16 درصد از این شهرها در هیچ یک از شاخص های مذکور رشدی نداشته اند و 32 درصد از آن‌ها نیز تنها در کی از شاخص های مورد بررسی بهبود داشته اند.

از سوی دیگر حدود 30 درصد از شهرها نیز شاهد توسعه در 2 عدد از شاخص های مورد بحث بوده اند.

از سوی دیگر این گزارش می افزاید که تنها 28.9 میلیون آمریکایی معادل 9.4 درصد از کل جمعیت این کشور در شهرهایی زندگی می کنند که از رکود خارج شده اند و 278.7 میلیون آمریکایی همچنان در شهرهایی زندگی می کنند که با رکود روبرو هستند.

به گفته دکتر امیلیا استریت، یکی از محققان این مطالعه، 16 درصد شهرها که هیچ رشدی را شاهد نبوده اند در یک منطقه نیستند و در سراسر آمریکا وجود دارند.

استریت تأکید می کند که گزارش موجود  نشان می دهد، چرا اکثر شهروندان آمریکایی رشد شاخص های بهبود اقتصادی که از سوی کاخ سفید اعلام می شود را احساس نمی کنند.

وی تأکید می کند که آمریکایی ها بهبود اوضاع اقتصادی را حس نمی کنند، چرا که این بهبود اوضاع اقتصادی به جیب های آنها ورود نکرده است.

بنا به این گزارش یکی از اصلی ترین دلایل عدم بهبود شرایط اقتصادی در شهرهای آمریکا کاهش قیمت نفت در جهان است، به گونه ای که بیش از نیمی از شهرهای آمریکا که به تولید نفت و گاز مشغول هستند، شاهد کاهش درآمدهای خود در سال 2015 بوده اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان