93 درصد شهرهای آمریکا در رکود به سر می‌برند/ مردم آمریکا بهبود اقتصادی را حس نکرده‌اند
+ پ -
۹۳ درصد شهرهای آمریکا در رکود به سر می‌برند/ مردم آمریکا بهبود اقتصادی را حس نکرده‌اند

براساس آخرین مطالعات تنها ۷ درصد از شهرهای آمریکا به شرایط اقتصادی پیش از رکود بزرگ در این کشور بازگشته‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، طبق آخرین مطالعات صورت گرفته تنها ۲۱۴ شهر از ۳۱۴۲ شهر آمریکا به شرایط اقتصادی پیش از رکود بزرگ در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ در این کشور بازگشته‌اند.

تحقیقات صورت گرفته توسط انجمن شهرهای آمریکا نشان می دهد ۹۳ درصد از شهرهای در این کشور همچنان در حال دست و پنجه نرم کردن با بحران رکود و تلاش برای خروج از آن هستند.

این گزارش نشان می دهد که چگونه بهبود شرایط اقتصادی این شهرها با چالش های جدی روبرو شده است.

بنا به این مطالعه شرایط پس از رکورد اقتصادی در شهرهای آمریکا بسیار نامتوازن است به گونه‌ای که در حالی که در برخی شهرها حداقل دستمزدها افزایش یافته است، در دیگر شهرها شاهد عدم همراهی میزان دستمزدها با افزایش تولید و بازدهی خود بوده اند.

این گزارش تأکید می کند که با توجه به شاخص هایی نظیر نرخ سالیانه اشتغال، نرخ بیکاری،‌ قیمت مسکن و همچنین درآمد اقتصادی تنها ۲۱۴ شهر آمریکا توانسته اند از رکود خارج شوند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، ۱۶ درصد از این شهرها در هیچ یک از شاخص های مذکور رشدی نداشته اند و ۳۲ درصد از آن‌ها نیز تنها در کی از شاخص های مورد بررسی بهبود داشته اند.

از سوی دیگر حدود ۳۰ درصد از شهرها نیز شاهد توسعه در ۲ عدد از شاخص های مورد بحث بوده اند.

از سوی دیگر این گزارش می افزاید که تنها ۲۸٫۹ میلیون آمریکایی معادل ۹٫۴ درصد از کل جمعیت این کشور در شهرهایی زندگی می کنند که از رکود خارج شده اند و ۲۷۸٫۷ میلیون آمریکایی همچنان در شهرهایی زندگی می کنند که با رکود روبرو هستند.

به گفته دکتر امیلیا استریت، یکی از محققان این مطالعه، ۱۶ درصد شهرها که هیچ رشدی را شاهد نبوده اند در یک منطقه نیستند و در سراسر آمریکا وجود دارند.

استریت تأکید می کند که گزارش موجود  نشان می دهد، چرا اکثر شهروندان آمریکایی رشد شاخص های بهبود اقتصادی که از سوی کاخ سفید اعلام می شود را احساس نمی کنند.

وی تأکید می کند که آمریکایی ها بهبود اوضاع اقتصادی را حس نمی کنند، چرا که این بهبود اوضاع اقتصادی به جیب های آنها ورود نکرده است.

بنا به این گزارش یکی از اصلی ترین دلایل عدم بهبود شرایط اقتصادی در شهرهای آمریکا کاهش قیمت نفت در جهان است، به گونه ای که بیش از نیمی از شهرهای آمریکا که به تولید نفت و گاز مشغول هستند، شاهد کاهش درآمدهای خود در سال ۲۰۱۵ بوده اند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff