منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵
شناسه خبر: 305893
گروه :خبر
hormoz

دو زمین لرزه پنجشنبه شب و به ترتیب در ساعت 21:26 و 22:30 دقیقه در شرق شهر «کوماموتو» در جزیره «کیوشو» و در 10 کیلومتر عمق زمین روی داد که بر اساس گزارش ها تاکنون 760 زخمی داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ در پی وقوع دو زمین لرزه 6.4 و 7 ریشتری که شب گذشته مناطق وسیعی از جنوب غرب ژاپن را لرزاند به غیر از آمار 9 کشته ای که پیشتر از سوی مراجع رسمی این کشور منتشر شده، گزارش ها فقط از افزایش شمار زخمی ها و وخیم بودن حال تعدادی از آنها حکایت دارد.

این دو زمین لرزه پنجشنبه شب و به ترتیب در ساعت 21:26 و 22:30 دقیقه در شرق شهر «کوماموتو» در جزیره «کیوشو» و در 10 کیلومتر عمق زمین روی داد که بر اساس گزارش ها تاکنون 760 زخمی داشته است.

۹ کشته و صدها زخمی در زلزله ۶.۵ ریشتری ژاپن

سازمان لرزه نگاری ژاپن در گزارشی آورده که فعلا نیازی به صدور هشدار سونامی نیست اما این زمین لرزه باعث ویرانی های گسترده در برخی از مناطق ژاپن از جمله در شهر «کیوشو» در استان «کومو موتو» این کشور شده است.

از میان 9 نفری که در این حادثه جان خود را از دست داده اند، چهار تن مرد و پنج نفر زن بودند که بین 29 تا 54 سال داشته اند.

۹ کشته و صدها زخمی در زلزله ۶.۵ ریشتری ژاپن

دولت ژاپن احتمال داده است شمار تلفات این زمین لرزه با توجه به آنکه حال 53 نفر از زخمی ها وخیم است، افزایش یابد.

در همین حال شبکه تلویزیون «ان اچ کی» گزارش کرده که بیش از 40 هزار نفر در 500 نقطه از استان مذکور پناه داده شده و هزاران نفر در شبانه روز گذشته از خانه هایشان به مکان های امن برده شده اند.

این در شرایطی است که از ساعت 5 صبح امروز جمعه به وقت محلی تا ظهر امروز گزارش آماری جدیدی از سوی دولت ژاپن در باره کشته ها و زخمی ها منتشر نشده است.

۹ کشته و صدها زخمی در زلزله ۶.۵ ریشتری ژاپن

مقام های محلی می گویند که پس از زمین لرزه بسیاری، از خانه ها در سطح استان فرو ریخته و مردم زیر آوار گرفتار شده اند و در بسیاری از نقاط آتش سوزی رخ داده است.

سازمان لرزه نگاری ژاپن در بیانیه ای آورده که از پایان زمین لرزه اول تا صبح جمعه دستکم 103 پس لرزه بوقوع پیوسته که برخی از آنها قدرتی بالاتر از 6 ریشتر داشته است.

۹ کشته و صدها زخمی در زلزله ۶.۵ ریشتری ژاپن

پلیس می گوید که در ناحیه «ماشیکی» دستکم 20 خانه فرو ریخته و برخی ساکنان زیر آوار هستند و در همین نقطه چند مورد آتش سوزی رخ داده است.

۹ کشته و صدها زخمی در زلزله ۶.۵ ریشتری ژاپن

همچنین گزارش شده که بسیاری از ساکنان این شهر که در نزدیکی «کوماموتو» قرار دارد، شب را در هوای آزاد به صبح رساندند.
همچنین این زمین لرزه ها باعث شده تا برق حدود 16 هزار و گاز 38 هزار خانه قطع شود.

مرد مسنی که ساکن این ناحیه است می گوید: «لرزش زمین را در حالت افقی و عمودی حس کردم. این زمین لرزه مرا به یاد زمین لرزه وحشتناک سال 2011 انداخته بود.»

آژانس پلیس ژاپن اعلام کرده که دستکم یکهزار و 100 مامور را برای کمک رسانی از 19 اداره پلیس به استان اعزام کرده است.

۹ کشته و صدها زخمی در زلزله ۶.۵ ریشتری ژاپن

وزارت دفاع ژاپن نیز می گوید، به دنبال وقوع این حادثه طبیعی شماری از بالگردها و هواپیماها را برای کمک رسانی به منطقه فرستاده است.
اگرچه به نیروگاه های اتمی اطراف این استان خسارتی وارد نشده اما برخی از ایستگاه های راه آهن به دلیل لرزش های پیاپی کار عبور و مرور قطارها را در خط آهن «سانیو شینکاسن» متوقف کرده اند.

زمین لرزه ای قدرتمند 9 ریشتری که در ماه مارس سال 2011 در ژاپن بوقوع پیوست ابتدا با قدرت 7 ریشتر شروع شد و بتدریج افزایش یافت.

ژاپن یکی از مناطق زلزله خیز جهان است که وقوع زمین لرزه های متعدد با قدرت های مختلف همواره در مناطق گوناگون این کشور رخ می دهد.
در زمین لرزه سال 2011 و سونامی بعد از آن که به نیروگاه اتمی فوکوشیما نیز آسیب های جدی وارد شد، بیش از 15 هزار و 600 نفر کشته شدند که هنوز هزاران نفر بر اثر این حادثه طبیعی ناپدید هستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان