منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱
شناسه خبر: 356775
گروه :خبر
%d9%81%d9%86%db%8c%20%d9%88%20%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87%20%d8%a7%db%8c
 

روندی که همچنان بی نتیجه مانده؛

۹ سال پیگیری و مکاتبه برای ۲۰۰ متر آسفالت

جاده ای که از بلوار آل محمد(ص) به مرکز فنی و حرفه ای میناب ختم می شود علی غم پیگیری و مکاتبه های فراوان سالها است که بدون آسفالت رها شده و وضعیت نامناسبی دارد.

%d9%81%d9%86%db%8c%20%d9%88%20%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87%20%d8%a7%db%8cرئیس مرکز فنی و حرفه ای میناب در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان این که در شهرستان میناب شش کارگاه در هشت حرفه فعال می باشد، افزود:جوشکاری، تعمیر لوازم سردکننده، تعمیراتوموبیل های سواری، برق صنعتی، توان آب(تنظیم موتور) و تعمیر تلفن همراه از رشته هایی است که هم اکنون در مرکز فنی و حرفه ای میناب در حال برگزاری است.

عباس آرمین اظهار داشت:در این رشته ها 120 کارآموز مرد در دو شیفت مشغول فراگیری و کسب مهارت های لازم هستند.

این مسئول در ادامه با ذکر این مطلب که رشته‌های آموزشی مرکز فنی و حرفه ای میناب مبتنی بر نیاز بازار کار به علاقه مندان ارائه می شود، گفت:در بخش آموزش های روستایی، روستای بندزرک به عنوان آزمایشی در رشته های کشاورزی، صنایع دریایی و صنایع دستی انتخاب و بر اساس طرحی از سوی سازمان و در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و توانمند سازی روستائیان در سه مرحله پایه، حرفه ای و تخصصی در حال برگزاری است.

وی شرکت در این دوره ها را برای عموم آزاد اعلام کرد و بیان داشت:کسانی که موفق به گذراندن دوره های تخصصی شوند هم از حمایت دولت برخوردار می شوند و هم جذب بازار کار می شوند.

آرمین همچنین به انعقاد تفاهم‌نامه‌ آموزشی با نهادهای مختلف از جمله کمیته امداد، بهزیستی، پادگان ها و مراکز نظامی و زندان‌ها برای برگزاری دوره‌ های آموزشی مهارت اشاره کرد و افزود:ارائه آموزش های مهارتی به صورت رایگان می باشد.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای میناب با بیان این که مراکز آموزش فنی و حرفه ای و رسالت آن به خوبی در جامعه معرفی شده است، استقبال مردم میناب از دوره های آموزشی را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت:سال گذشته 60 نفر از کارآموزان مرکز فنی و حرفه ای میناب که موفق به کسب مهارت شده بودند جذب بازار کار شدند.

آرمین گفت:در حال حاضر مرکز فنی و حرفه ای میناب کار آموزش در شهرستان های سیریک و بشاگرد را نیز بر عهده دارد.

وی کمبود مربی را یکی از مشکلات مرکز میناب ذکر کرد و افزود:در شهرستان میناب 18 مربی کار آموزش را بر عهده دارند.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود از وضعیت نامناسب جاده منتهی به مرکز فنی و حرفه ای میناب به عنوان یکی دیگر از مشکلات این مرکز نام برد و گفت:این معضل علاوه بر این که چهره این نقطه از شهر را نازیبا کرده برای کارآموزان و مراجعان نیز مشکلاتی را به وجود آورده است.

آرمین با ارائه مستنداتی از پیگیری های مرکز، از سال 1386 تا کنون برای آسفالت شدن مسیر جاده از بلوار آل محمد(ص) تا مرکز فنی و حرفه ای، گفت:این مسیر هم جزیی از شهر میناب است ولی نمی دانیم چرا مورد بی توجهی قرار گرفته و می گیرد.

وی افزود:رانندگان و خودروهای مسافرکش همیشه به منزله اعتراض به جاده خاکی و مسیر ناهموار، کارآموزان را کنار جاده پیاده می کنند.

وی گفت:کارآموزان، مربیان و مجموعه فنی و حرفه ای 9 سال است چشم‌انتظار آسفالت شدن 200 متر راه ارتباطی هستند.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای میناب با بیان این مطلب که مردم و مراجعان از وضعیت جاده و مسیر مرکز بسیار در رنج هستند، گفت:طی این سال ها پیگیری های مکرری انجام دادیم ولی تا کنون نتیجه ای حاصل نشده است.

انتهای پیام/            

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی