تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 77885
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

۹ دی، روزی که بیماری مزمن فتنه را علاج کرد

تشبیه فتنه ۸۸ به یک بیماری مزمن از سوى رهبر انقلاب اسلامى، بیانگر عمق فتنه و پیچیدگى توطئه‏‌اى بود که سال‏‌ها براى طراحى و عملیاتی کردن آن تلاش شده بود و در نهایت این توطئه بزرگ و پیچیده در بستر انتخابات دهمین دوره ریاست جمهورى اجرا شد. نهم دى‏ماه سال ۸۸ حرکتى موفق براى درمان […]

۹ دی، روزی که بیماری مزمن فتنه را علاج کرد

تشبیه فتنه ۸۸ به یک بیماری مزمن از سوى رهبر انقلاب اسلامى، بیانگر عمق فتنه و پیچیدگى توطئه‏‌اى بود که سال‏‌ها براى طراحى و عملیاتی کردن آن تلاش شده بود و در نهایت این توطئه بزرگ و پیچیده در بستر انتخابات دهمین دوره ریاست جمهورى اجرا شد. نهم دى‏ماه سال ۸۸ حرکتى موفق براى درمان این بیمارى بود .

علیرضا مروج
– پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران سال ۸۸ که با حضور بیش از ۸۵ درصدی مردم همراه بود و قدرت دموکراسی جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان کشید و دشمنانش را گیج و مبهوت کرد .

تحلیل و بررسى حوادث ناگوار و ناشایست بعد از انتخابات ۸۸ در کشور که چالش‌‏هاى امنیتى فراوانی را براى نظام به دنبال داشت و امنیت ملى را نیز در معرض تهدید قرار داد ، نشان می‌دهد چالش‌گران نظام اسلامى با ترکیبى عجیب با گرایشات و سوابق سیاسى – فکرى غیرهمسو در گذشته ، جبهه واحدى را علیه نظام اسلامى تشکیل دادند و تحت عنوان ” مردم ” به ‏دنبال رسیدن به مقاصد شوم خود بودند .

در این جبهه ، مخالف و معارض به نظام اسلامى، عناصر کف خیابانى که شامل افراد بی‌‏بصیرت و فریب‏خورده تا تمام جریان‏‌هاى ضدانقلابى شناسنامه‌‏دار و یا بدون شناسنامه از قبیل سلطنت‌‏طلبان، منافقان، گروه‏‌هاى چپ مارکسیستى، ملی‌‏گراها و لیبرال‏‌هاى غرب‌گرا، بهایی‌‏ها و خانواده‌‏هاى معدومان، شیطان‏‌پرست‏‌ها، بازیگران داخلى به‌‏صورت دو لایه آشکار و پنهان در پشت صحنه، شامل احزاب و گروه‌‏هاى دوم خردادى و برخى از شخصیت‏‌هاى با سوابق بارز انقلابى که هر کدام به دلیلى با فتنه‏‌گران همراه شدند، قابل ملاحظه و مطالعه است.

بازیگران خارجى هم اعم از دشمنان شناخته‏‌شده مانند آمریکا ، رژیم صهیونیستى و انگلیس به همراه ضدانقلابیون خارج‌‏نشین، قرار گرفتن افرادى مانند موسوى و کروبى در کنار دشمنان قسم‏‌خورده انقلاب اسلامى و مقابله آنان با نظام اسلامى، حکایت از پیدایى یک بیمارى در جامعه اسلامى می‌‏کند .

رهبر معظم انقلاب اسلامى هم از فتنه ۸۸ به ‏عنوان یک بیمارى یاد کردند و در نشست با اعضاى ستاد ۹ دى ، قریب به این مضمون فرمودند ” فتنه ۸۸ تنها آن ‏چیزى نبود که در خیابان دیده شد ، این فتنه مقدمات فراوانى و اهداف خطرناکى داشت. یک بیمارى بود که با اقدامات و حرکات امنیتى هم نمی‌توانستیم آن‏را درمان کنیم. این وضعیت یک حرکت عظیم مردمى نیاز داشت “

تشبیه فتنه ۸۸ به یک بیماری مزمن از سوى رهبر انقلاب اسلامى، بیانگر عمق فتنه و پیچیدگى توطئه‏‌اى بود که سال‏‌ها براى طراحى و عملیاتی کردن آن تلاش شده بود و در نهایت این توطئه بزرگ و پیچیده در بستر انتخابات دهمین دوره ریاست جمهورى اجرا شد.

اما نهم دى‏ماه سال ۸۸ حرکتى موفق براى درمان این بیمارى بود ، لاکن نکته ‏‌اى که باید در نظر داشت، توجه به نوع این بیمارى است . در واقع فتنه ۸۸ نه یک بیمارى ساده، بلکه محصولى از ترکیب چند بیمارى بود که عوارض آن پس از انتخابات ۲۲ خرداد سال ۱۳۸۸ آشکارا ملاحظه شد.

الا ایها الحال ، آشکار شدن این جبهه با مختصات مذکور به‏‌عنوان یک جبهه معارض و چالش‌‏ساز با هدف براندازى نظامى که از نظر حضرت امام خمینى(ره) حفظ آن از اوجب واجبات است، نشان می‌‏دهد که چگونه نظام اسلامى و جامعه اسلامى دچار بیمارى شده است.

در حماسه ۹ دی مردم بزرگ ایران ثابت کردند قربانی توطئه دشمنان نخواهد شد و قدرشناس نعمت ولایت خواهند بود . ملت فهیم و آگاه ایران با حضور تاریخی خود در نهم دیماه سال ۸۸ دیگر بار به نشان دادند که به مراتب از نخبگان جامعه جلوتر هستند و نمی گذارند که میراث خون دویست هزار شهید تاریخ انقلاب اسلامی زیر چکمه‌های دشمنان این انقلاب و منحرفان داخلی پایمال شود.

این مناسبت در واقع تبعیت مطلقه مردم از ولایت فقیه به عنوان ستون اصلی خیمه انقلاب در هدایت و رهبری نظام جمهوری اسلامی است و این اعلام حضور ناشی از درک آحاد مردم در راستای پاسداری از ارزش‌های والای نظام است.

حماسه ۹ دی جزو مناسبت‌هایی است که بنا بر تأکید مقام معظم رهبری هر سال باید باشکوه بیشتری برگزار شود. پس از این فرموده ی رهبری انقلاب این روز در زمره ی اعتقادات ملی ایرانیان جای گرفت .

حماسه ۹ دى‏ماه سال ۱۳۸۸ که به‌‏دنبال هتک حرمت مقدسات اسلامى و اهانت به ارزش‌‏هاى دینى و انقلابى و جسارت به مقام شامخ ملت ایران توسط عناصر ضدانقلاب داخلى که به‌‏واسطه پشتیبانى و حمایت اربابان خارجى از جمله آمریکا، در روز عاشوراى همان سال یعنى در ۶ دى صورت گرفت، حرکتى بی‌‏بدیل و در نوع خود حماسه‌‏اى بی‌‏نظیر بود که توسط ملت بزرگ و با بصیرت ایران به‌‏وقوع پیوسته و برگ زرین دیگرى به کتاب تاریخ انقلاب اسلامى افزوده شد.

حضور عظیم و خودجوش مردم، معرفت دینى و بصیرت سیاسى، پایبندى بیش از پیش به انقلاب و آرمان‏هاى انقلابى، پیوند تنگاتنگ عاشورا و مقدسات اسلامى با انقلاب، بیعت مجدد با ولى امر مسلمین و رهبرى انقلاب، ژرف‏‎نگرى و واقع‏بینى به مسایل و موضوعات داخلى و جهانى و هم‏چنین استقامت و پایدارى، از جمله مهم‎‏ترین شاخص‎‏هایى است که در حماسه نه دى تجلى یافته و به منصه ظهور نشست.

این روز در زمره اعتقادات ملتی است که برای پاسداری از این ارزشها حتی از عزیزترین افراد خود نیز گذشتند بنابراین بر همه مدیران استان است تا در برگزاری این مراسم نهایت تلاش را انجام داده و علاوه بر توجه به کیفیت بر کمیت این مراسم نیز اهتمام ورزند.

گرامیداشت این روز بزرگ که در مقام اهمیت و برجستگى، اگر بیشتر از یوم الله ۲۲ بهمن نباشد، کمتر از آن نیست، در مقطع فعلى نظام بین‎الملل به‏ خصوص در آمریکا و اروپا و بعضى کشورهاى غرب‏گراى خاورمیانه و شمال آفریقا که روابط بین ملت‏‎ها و دولت‎‏ها در آن‏ها در حال از هم فرو پاشیدن است ، از اهمیت فوق‏‎العاده‏اى برخوردار است چرا که ۹ دى بیش از هر چیز، در ذات خود نشانگر دلبستگى تام مردم ایران به نظام مقدس اسلامى و پایبندى ملت به آرمان‏‎هاى انقلاب و رهبرى است.

درحالیکه نظام‏هاى سیاسى – اقتصادى غرب از درون توسط شهروندان داخلى که بعد از سال‎ها از خواب غفلت بیدار شده‏‎اند، به‏ صورت بسیار جدى و قاطع به چالش کشیده شده و به‏ دنبال این چالش، جنبش‎هاى اعتراضى مردمى سرتاسر نظام سرمایه‏‎دارى را از آمریکا تا آلمان، فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، بلژیک و غیره فراگرفته، پاسداشت ۹ دى که سند زنده‏اى مبتنى بر اعلام وفادارى مجدد ملت با نظام و رهبرى است، اعتبار فوق‏‎العاده‏اى به خود مى‏گیرد.

بنابراین، بزرگداشت این روز به یاد ماندنى که سبب یأس و ناامیدى قدرت‏‎هاى بزرگ بیگانه و مداخله‏‎گر نیز می شود و عبرت‏‎هاى فراوان و پندهاى متعددى را هم براى آن‏ها به ارمغان می آورد، در نوع خود یک حماسه است و این از امتیازات برجسته نظام مقدس جمهورى اسلامى است، که بزرگداشت حماسه‏‎هاى تاریخى‏اش نیز در قالب یک حماسه خود را متبلور نکرده و مقام تجلى مى‏یابد و روز بزرگداشت نیز حماسه‎آفرین مى‏شود.

پس بر همه مدیران استان واجب است تا در برگزاری این مراسم نهایت تلاش را انجام داده و علاوه بر توجه به کیفیت بر کمیت این مراسم نیز اهتمام ورزند.

انتهای پیام /

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=77885
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,438 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل