منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۹
شناسه خبر: 206644
گروه :خبر
 

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر کشور در همدان:

۸۰ هزار ایرانی نمی‌دانند مبتلا به تب مالت هستند

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: در کشور ما بیش از 80 هزار نفر مبتلا به بیماری تب مالت هستند، اما به دلیل نداشتن علائم ظاهری از بیماری خود آگاه نیستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمدمهدی گویا در همایش پیشگیری از بیماری‌ های قابل انتقال بین انسان و حیوان در همدان، اظهار داشت: بروسلوز یک بیماری خطرناک، مزمن، پیچیده و بسیار موذی در انسان است.

 

وی گفت: تشخیص این بیماری در فرد مبتلا به تب مالت بسیار سخت و دشوار است و امکان دارد تا لحظه مرگ فرد بیمار هم نتوان این ویروس خطرناک را در بدن انسان تشخیص داد.

 

گویا اظهار کرد: عزم جدی، مدیریت جهادی با همدلی و همزبانی مدیران و دستگاه های اجرایی مربوطه در کشور نیاز جدی در مقابله با این بیماری خطرناک و مهلک است.

 

وی افزود: بر اساس بررسی های سازمان دامپزشکی کشور و دانشگاه های علوم پزشکی، میزان ابتلا به تب مالت در غرب کشور بیشتر از سایر مناطق دیگر کشور است.

 

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: به دلیل کمبود واکسن یا کیفت نداشتن واکسن های موجود در کشور متاسفانه در پنج سال اخیر آمار ابتلا به بیماری تب مالت در شمال غرب و غرب کشور رو به افزایش است.

 

وی با ابراز نگرانی از این موضوع اظهار کرد: یکی دیگر از عوامل افزایش این بیماری عدم ارسال به موقع و فراگیر واکسن پیشگیری از تب مالت به مناطق درگیر این ویروس در کشور بوده است.

 

گویا افزود: متاسفانه میزان واکسن مورد نیاز ما جهت مقابله با تب مالت همیشه کمتر از نیازمان است.

 

وی گفت: اگر کیفیت واکسن های موجود بهتر شود و به موقع هم به دست عوامل اجرایی برسد در جلوگیری از شیوع این بیماری بسیار موثر خواهد بود.

 

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور اظهار کرد: نباید فکر کنیم که بیماری بروسلوز را با واکسن می‌توان تحت کنترل درآورد، زیرا این راه اصلی نیست، برای ریشه کن کردن این بیماری باید همه ساختارهای لازم فراهم شود.

 

وی افزود: تشخیص آزمایشگاهی بیماری تب مالت در کشور بسیار مشکل و پر هزینه است.

 

گویا گفت: در کشور ما بیش از 80 هزار نفر مبتلا به بیماری تب مالت هستند، اما به دلیل عدم بروز علائم ظاهری این ویروس در بدن از وجود بیماری خود آگاه نیستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است