۸۰ کیلومتر لوله‌گذاری برای تامین آب پایدار ۵ روستای میناب اجرا می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از اجرای طرح جهاد آبرسانی با هدف تامین نیاز آبی ۵ روستای شهرستان میناب با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عبدالحمید حمزه پور در بازدید از پروژه‌های آبرسانی شهرستان میناب با بیان اینکه طرح جهاد آبرسانی در قالب تفاهم نامه وزارت نیرو و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در دولت مردمی آغاز شده‌است، افزود‌: این ظرفیت باعث شده تا در استان هرمزگان با مشارکت آبفا و نیروی دریایی سپاه، عملیات آبرسانی در نقاط محروم استان آغاز شود که یکی از این پروژه ها در شهرستان میناب کلید خورده که با تکمیل آن، روستاهای قادرخانی، سرمست، کرگان، طالوار و کهورتاک به آب شرب پایدار دست خواهند یافت.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، با هدف تامین نیاز آبی این روستاها، ۸۰ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع در قالب جهاد آبرسانی در حال اجراست.

وی تصریح کرد: نیاز آبی این روستاها از مجتمع کناره تامین خواهد‌شد که با تکمیل آن، جمعیتی بالغ بر ۸ هزار و ۸۰۰ نفر از اجرای این پروژه ها بهره‌مند خواهند شد.

به گفته حمزه پور، طرح جهاد آبرسانی و پیشرفت پروژه ها به طور مستمر در سطح ملی و استانی ارزیابی می‌شود و در تلاش هستیم تا بتوانیم نهایت بهره از این طرح ببریم.

انتهای‌پیام/