منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱
شناسه خبر: 323070
گروه :خبر
52376_orig

مدیر اداره بنادرودریانوردی شهیدباهنر از افزایش صادرات غیر نفتی به کشور عمان خبر داد و افزود: از آغاز سال جاری تاکنون بالغ بر 8 هزارو 163 تن کالای غیر نفتی از بندرشهید باهنر به کشور عمان صادر شده است.

محمد محسنی مدیر اداره بنادرودریانوردی شهیدباهنر در گفتگو با خبرنگار هرمز با تشریح گزارش عملکرد صادرات دوماهه اول سال 95 به کشور عمان گفت: از آغاز سال جاری تاکنون بالغ بر 8 هزارو 163 تن کالای غیر نفتی از بندرشهید باهنر به کشور عمان صادر شده است.

 

 

وی با بیان اینکه این میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در مدت مشابه سال گذشته 78% افزایش داشته است ، اظهارکرد: این افزایش که نشان از عزم دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی وعدم وابستگی به نفت است.

 

مدیر اداره بنادرودریانوردی شهید باهنر افزود: از جمله کالاهای صادراتی می توان به محصولات کشاورزی ،دامی،احشام ولوازم خانگی اشاره کرد که این امر موجب ایجاد اشتغال پایدار در همه سطوح جامعه می شود.

 

محسنی خاطر نشان کرد: رویکرد مدیران سازمان بنادر،مقامات استانی ودولتی در راستای تعاملات بیشتر با کشور عمان است که در این مورد جلسات متعددی بین مقاومات استانی و هیات های عمانی برای رونق بخشی بیشتر مبادلات اقتصادی برگزار شده است که ماحصل آن استقبال تجار و بازرگانان ایرانی وعمانی از ظرفیت های موجود مشترک است.

 

گفتنی است، بندر شهید باهنر با برخورداری از سالن مسافری بین المللی استاندارد علاوه بر میزبانی از کشتی های کلاس کروز، سالانه پذیرای تعداد زیادی گردشـگر و مسـافر بین المللی است؛ به طوری که 3 سفر دریایی خارجی در هفته از طریق این بندر انجام می شود.

 

شایان ذکر است، برخورداری از 12 پست اسکله، دسترسی به آبهای آزاد، نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، اتصال به کریدورشمال-جنوب از طریق شبکه‌ بین‌المللی جاده‌ای، آبخور مناسب برای پهلوگیری انواع شناورها، بندر شهید باهنر را به یک پایگاه تجاریراهبردیو مهم حوزه تجارت،گردشگری ومسافری درمنطقه تبدیل کرده است .

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است