منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۲۵
شناسه خبر: 359394
گروه :خبر
img_7301

کربلایی غلام اسطحی از پیرغلامان قدیمی ترین منبر و حسینیه بندرعباس گفت:هفتادو هشت سال است که در این منبر حضور داشته ام و به لطف و یاری خداوند توفیق خادمی مجلس امام حسین(ع) سال هاست که نصیبم می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کربلایی غلام اسطحی از پیرغلامان قدیمی ترین منبر و حسینیه بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت:  امسال هفتادو هشت ساله می شوم و از زمانی که یاد دارم در این منبر حضور داشته ام و به لطف و یاری خداوند توفیق خادمی مجلس امام حسین(ع) سال هاست که نصیبم می شود.

این پیرغلام حسینی افزود: حدود هشتاد سال است که هر ساله در منبر کرتی شهر بندرعباس که قدمتی صدوپنجاه ساله دارد توفیق خادمی سید الشهدا را دارم و هر سال شاهد با شکوه تر شدن مجالس محرمی می باشم و این تنها آیینی است که با گذشت زمان نه تنها از استقبال مردم کاسته نمی شود بلکه هر ساله با گسترش فرهنگ عاشورا و حسینی روبرو می شویم.

کربلایی اسطحی در خصوص نحوه برگزاری مراسمات محرمی این منبر گفت: از چند روز مانده به محرم اهالی محله به کمک بانیان این حسینیه می آیند و حسینیه را سیاه پوش می کنند و این مکان را برای عزاداری سیدالشهدا آماده می نمایند و از روز اول محرم بعد از نماز مغرب و عشا مردم به این منبر می آیند و به عزاداری می پردازند و هر شب ساعت 10 به روش سنتی (سینه زنی واحد) در حیاط این حسینیه حلقه های عزاداری تشکیل می شود و عاشقان امام حسین ارادت خود را به اربابشان ثابت می نمایند.

این پیرغلام حسینی در خصوص آثار و برکات خادمی امام حسین در زندگیش گفت: لیاقت شهادت نصیب هر کسی نمی شود و من مهمترین برکت و آثاری که در زندگی خودم دیده ام، توفیق به شهادت رسیدن فرزندم”شهید اسحاق اسطحی” بود، فرزندی که از همان دوران کودکی پایش را به این منبر گذاشته بود و خادم امام حسین بود در زمان جنگ و برای دفاع از این آب و خاک به فرمان امام خمینی لبیک گفت و در عملیات کربلای یک به شهادت رسید و شهادتش را از خادمی امام حسین(ع) دارد.

خادم سیدالشهدا خطاب به جوانان گفت: اگر جوانان ما می خواهند که در زندگیشان به جایگاه خوبی برسند، کافیست که الگوی زندگی شان را اهل بیت(ع) قرار دهند و با الگو گیری از روش زندگی امامان خود را در برابر شیطان در امان نگاه دارند و مطمئن باشند که پیروی از مسیر سیدالشهدا می تواند آنها را به کمال واقعی برساند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان