78سال خادمی سیدالشهدا/ شهادت فرزندم بهترین برکت خادمی امام حسین(ع) بود
+ پ -
۷۸سال خادمی سیدالشهدا/ شهادت فرزندم بهترین برکت خادمی امام حسین(ع) بود

کربلایی غلام اسطحی از پیرغلامان قدیمی ترین منبر و حسینیه بندرعباس گفت:هفتادو هشت سال است که در این منبر حضور داشته ام و به لطف و یاری خداوند توفیق خادمی مجلس امام حسین(ع) سال هاست که نصیبم می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کربلایی غلام اسطحی از پیرغلامان قدیمی ترین منبر و حسینیه بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت:  امسال هفتادو هشت ساله می شوم و از زمانی که یاد دارم در این منبر حضور داشته ام و به لطف و یاری خداوند توفیق خادمی مجلس امام حسین(ع) سال هاست که نصیبم می شود.

این پیرغلام حسینی افزود: حدود هشتاد سال است که هر ساله در منبر کرتی شهر بندرعباس که قدمتی صدوپنجاه ساله دارد توفیق خادمی سید الشهدا را دارم و هر سال شاهد با شکوه تر شدن مجالس محرمی می باشم و این تنها آیینی است که با گذشت زمان نه تنها از استقبال مردم کاسته نمی شود بلکه هر ساله با گسترش فرهنگ عاشورا و حسینی روبرو می شویم.

کربلایی اسطحی در خصوص نحوه برگزاری مراسمات محرمی این منبر گفت: از چند روز مانده به محرم اهالی محله به کمک بانیان این حسینیه می آیند و حسینیه را سیاه پوش می کنند و این مکان را برای عزاداری سیدالشهدا آماده می نمایند و از روز اول محرم بعد از نماز مغرب و عشا مردم به این منبر می آیند و به عزاداری می پردازند و هر شب ساعت ۱۰ به روش سنتی (سینه زنی واحد) در حیاط این حسینیه حلقه های عزاداری تشکیل می شود و عاشقان امام حسین ارادت خود را به اربابشان ثابت می نمایند.

این پیرغلام حسینی در خصوص آثار و برکات خادمی امام حسین در زندگیش گفت: لیاقت شهادت نصیب هر کسی نمی شود و من مهمترین برکت و آثاری که در زندگی خودم دیده ام، توفیق به شهادت رسیدن فرزندم”شهید اسحاق اسطحی” بود، فرزندی که از همان دوران کودکی پایش را به این منبر گذاشته بود و خادم امام حسین بود در زمان جنگ و برای دفاع از این آب و خاک به فرمان امام خمینی لبیک گفت و در عملیات کربلای یک به شهادت رسید و شهادتش را از خادمی امام حسین(ع) دارد.

خادم سیدالشهدا خطاب به جوانان گفت: اگر جوانان ما می خواهند که در زندگیشان به جایگاه خوبی برسند، کافیست که الگوی زندگی شان را اهل بیت(ع) قرار دهند و با الگو گیری از روش زندگی امامان خود را در برابر شیطان در امان نگاه دارند و مطمئن باشند که پیروی از مسیر سیدالشهدا می تواند آنها را به کمال واقعی برساند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff