77 هزار کیلو یونجه و علوفه به ارزش 46 هزار دلار از سیریک راهی عمان شد

+ پ -
۷۷ هزار کیلو یونجه و علوفه به ارزش ۴۶ هزار دلار از سیریک راهی عمان شد

فرماندار شهرستان سیریک گفت: نهمین محموله صادراتی یونجه و علوفه از اسکله چند منظوره شهرستان سیریک در قالب ۷ فروند لنج به وزن ۵۰ تن به کشور عمان صادر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛میر مرسل ایزدی پور فرماندار شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون  بیش از ۷۷ هزار کیلو گرم یونجه و علوفه از اسکله چند منظوره سیریک به ارزش ۴۶ هزار  دلار  به کشور های حاشیه حوزه خلیج فارس صادر شده است.

وی  افزود:صادرات و مبادلات مرزی از شهرستان سیریک به کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس  از قدیم الایام به نوعی در اقتصاد و بخش های فرهنگی و اجتماعی و آداب و رسوم مردم شهرستان سیریک گره خورد است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک بیان کرد: ایجاد معافیت های مالیاتی،اعطای تسهیلات،رفع مشکلات مربوط به گمرک و سیاست های حمایتی دولت از صادرکنندگان و سرمایه گذاران از عوامل  مهم افزایش صادرات  می تواند در شهرستان سیریک باشد.

 

ایزدی پور اضافه کرد: مسافت نزدیک شهرستان سیریک با  کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس باعث شده تا بیشتر صادرات شهرستان سیریک به کشورهای عمان و امارات متحده عربی صورت گیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: توسعه صادرات به عنوان یک عنصر موثر و کلیدی در چرخه اقتصادی جامعه نفشی مهمی دارد وآمادگی زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی جهت به کارگیری استراتژی های صادرات می تواند در رشد و توسعه اقتصاد بسیار موثر و تاثیر گذار باشد.

ایزدی پور یادآور شد: تولید محور اصلی پیشرفت و توسعه است و افزایش تولید،باعث افزایش اشتغال و درآمد ملی و افزایش صادرات و واردات می شود از این رو با توجه به اهمیت زیاد صادرات ،دولت باید بستری مناسب را برای هرچه بهتر اجرا  کردن این مهم بویژه در شهرستان های ساحلی و مرزی فراهم نماید.

img_2350

انتهای پیام /ش

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff