منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۲
شناسه خبر: 262435
گروه :خبر
نشست خبری_033

مدیر عامل آبفای استان هرمزگان اظهار کرد:امسال 72 پروژه بخش آب با اعتبار معادل 1300 میلیارد ریال و6 پروژه در بخش فاضلاب با اعتبار معادل 500 میلیارد ریال در دست اجرا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ حسین خادمی، مدیرعامل آبفای استان هرمزگان در جمع خبرنگاران با اشاره به قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب در یازدهم دی ماه سال 1369 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید گفت : با تصویب این قانون امور تصدی گری بخش آب و فاضلاب را شرکت های آب و فاضلاب واگذار گردید وما در این روز بیست و پنجمین سال تشکیل این شرکت هستیم و دستاوردهای فراوانی را به دست آوردیم از جمله به روز نمودن اطلاعات بخش آب و فاضلاب ، قرائت و چاپ آنی فیوض در درب منزل مشترکین ، استقرار آرشیو الکترونیکی اسناد، ارائه راهکارهای غیر حضوری با کمک سامانه همراه بوده است.
وی افزود:شرکت آب و فاضلاب علاوه بر کمیت آب طی سالهای گذشته تلاش کرده است تا کیفیت،بهداشت ، سلامت آب آشامیدنی را در حد استاندارد های ارتقاء دهد و روزانه آزمون های مختلفی از جمله کلرسنجی ، آزمون میکروی ،شیمیایی وسختی به صورت مستمر و درچهارچوب استانداردهای تعیین شده انجام می دهد .
مدیرعامل آبفا با بیان اینکه شاخص های بهره مندی مشترکین از آب سالم و بهداشتی در شهرستان ها استان در حد مطلوب است، اظهار کرد:با توجه به اینکه کلیه شهرستان های استان بخصوص شهر بندرعباس با سرعت زیادی روبه توسعه است و چنانچه سرعت خدمات رسانی در خصوص تاسیس آب و جمع آوری فاضلاب سرعت توسعه شهر نگردد با چالش زیادی روبرو خواهیم شد.

وی افزود: شرکت آب و فاضلاب  لیست جلوگیری از هرگونه مشکلات آتی برنامه ریزهای بصورت بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت در بخش های آب و فاضلاب انجام داده است و تلاش می کند تا بتواند براساس آن الزامات اجرایی بعمل آورد.
خادمی تصریح کرد:توانمندسازی نیروی انسانی و آموزش پرسنل درزمینه ها موجب بهروری مناسبی در سیستم شده است که در حال حاضر بسیاری از خدمات به صورت الکترونیکی و از طریق اینترنت ارائه نموده است و از جمله برنامه های ما این است که از تکنولوژی روز دنیا عقب نمانیم چون با توجه به اینکه این ملاک مقایسه ای برای مردم محسوب می شود.
وی افزود:آب یکی از مهمترین کالاهای استراتیژیک جهت تداوم توسعه است که باعث رشد و توسعه روز افزون جهت در شهرها می شود.
خادمی تاکید کرد:استان هرمزگان از استان های خشک و کم آب می باشد طولانی شدن دوره خشک و کمبود باردندگی از مشکلات مهم آن برای کمبود آب در فصل های مختلف می شود.
وی افزود:شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان مسئولیت تامین آب کلیه شهرها و جزایر استان را در بر دارد که 168 روستا را بر عهده داردو آب مورد مجاز این مناطق بالغ بر 4200 لیتر برثانیه است که از طریق 126 حلقه چاه و 18 دستگاه آب شیرین کن و از خیره سد میناب تامین می گردد.
خادمی اظهار کرد:خوشبختانه به دلیلی موقعیت خاص استان هرمزگان به حیث همجواری با خلیج فارس و دریای عمان امکان تامین آب به وسیله آبشیرکن از طریق شیرین سازی آب دریا را فراهم نموده است و امید است در سالهای آتی بتوانیم قسمت زیادی از آب مورد نیاز بندرعباس را از این طریق تامین شود.
مدیر عامل آبفا اظهار کرد:در حال حاضر حدود 75 درصد از شهربندرعباس از داشتن شبکه جمع آوری فاضلاب بهره مند می باشد بطوری که از 1500 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب ارائه شده که در بندرعباس تاکنون 950 کیلومتر آن انجام شده است و 600 کیلومتر باید اجرا شود.
خادمی اظهار کرد:امسال 72 پروژه بخش آب با اعتبار معادل 1300 میلیارد ریال و6 پروژه در بخش فاضلاب با اعتبار معادل 500 میلیارد ریال در دست اجرا است وبا پیش بینی های که صورت گرفته شده تعداد 17 پروژه آن با اعتبار کل هزینه شده معادل 2400 میلیارد ریال در دهه فجر تکمیل و به بهره برداری می رسد.
وی افزود:مهمترین پروژه آبرسانی از سد جگین به جاسک است با خط انتقالی به طول 124 کیلومتر و 50 هزار متر مکعب مخزن و یک واحد ایستگاه پمپاژ یک واحد تصفیه خانه می باشد که تا کنون نزدیک به 1900 میلیارد ریال جهت این پروژه هزینه شده است.
مدیر عامل آبفا تصریح کرد:بهربرداری از 2000 مترمکعب مخزن آب و باسازی 20 کیلومتر شبکه توزیع آب و توسعه 15 کیلومتر شبکه آب در شهرک پیامبر اعظم 1500 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرک اعظم ، اجرای خط اصلی جمع آوری فاضلاب در شهرک پیامبر اعظم و 10 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در بندرعباس ، باسازی 8 کیلومتر شبکه آب ودر جزایر ابوموسی تنب بزرگ ، اصلاح و باسازی شبکه توزیع آب به طوا 8 کیلومتردر زمینفاجرای ایستگاه پمپاژ و خطوط انتقال آب در شهر سیریک ،اجرای 4 کیلومتر شبکه آب در شهرک صنعتی حاجی آباد ، 4 کیلومتر اصلاح شبکه آب خمیرو اجرای 4 کیلومتر خطظ انتقال آب در روستای ایسین از جمله پروژه های دهه فجر امسال است.

 

 

خادمی خاطر نشان کرد:وضعیت بارندگی در امسال برای سد استقلال مطلوب نیست و وضعیت تامین آب شهر بندرعباس در وضعیت هشدار قرار دارد و لذا نیاز به صرفه جویی و مصرف بهینه و استفاده درست از آب ضروری است و از همه شهروندان در خواست می گردد با صرفه جویی همکاری ها با شرکت آب و فاضلاب را داشته باشند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است