72 پروژه بخش آب با اعتبار 500 میلیاردی در دست اجرا است/ تامین آب شهر بندرعباس در وضعیت هشدار قرار دارد
+ پ -
۷۲ پروژه بخش آب با اعتبار ۵۰۰ میلیاردی در دست اجرا است/ تامین آب شهر بندرعباس در وضعیت هشدار قرار دارد

مدیر عامل آبفای استان هرمزگان اظهار کرد:امسال ۷۲ پروژه بخش آب با اعتبار معادل ۱۳۰۰ میلیارد ریال و۶ پروژه در بخش فاضلاب با اعتبار معادل ۵۰۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ حسین خادمی، مدیرعامل آبفای استان هرمزگان در جمع خبرنگاران با اشاره به قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب در یازدهم دی ماه سال ۱۳۶۹ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید گفت : با تصویب این قانون امور تصدی گری بخش آب و فاضلاب را شرکت های آب و فاضلاب واگذار گردید وما در این روز بیست و پنجمین سال تشکیل این شرکت هستیم و دستاوردهای فراوانی را به دست آوردیم از جمله به روز نمودن اطلاعات بخش آب و فاضلاب ، قرائت و چاپ آنی فیوض در درب منزل مشترکین ، استقرار آرشیو الکترونیکی اسناد، ارائه راهکارهای غیر حضوری با کمک سامانه همراه بوده است.
وی افزود:شرکت آب و فاضلاب علاوه بر کمیت آب طی سالهای گذشته تلاش کرده است تا کیفیت،بهداشت ، سلامت آب آشامیدنی را در حد استاندارد های ارتقاء دهد و روزانه آزمون های مختلفی از جمله کلرسنجی ، آزمون میکروی ،شیمیایی وسختی به صورت مستمر و درچهارچوب استانداردهای تعیین شده انجام می دهد .
مدیرعامل آبفا با بیان اینکه شاخص های بهره مندی مشترکین از آب سالم و بهداشتی در شهرستان ها استان در حد مطلوب است، اظهار کرد:با توجه به اینکه کلیه شهرستان های استان بخصوص شهر بندرعباس با سرعت زیادی روبه توسعه است و چنانچه سرعت خدمات رسانی در خصوص تاسیس آب و جمع آوری فاضلاب سرعت توسعه شهر نگردد با چالش زیادی روبرو خواهیم شد.

وی افزود: شرکت آب و فاضلاب  لیست جلوگیری از هرگونه مشکلات آتی برنامه ریزهای بصورت بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت در بخش های آب و فاضلاب انجام داده است و تلاش می کند تا بتواند براساس آن الزامات اجرایی بعمل آورد.
خادمی تصریح کرد:توانمندسازی نیروی انسانی و آموزش پرسنل درزمینه ها موجب بهروری مناسبی در سیستم شده است که در حال حاضر بسیاری از خدمات به صورت الکترونیکی و از طریق اینترنت ارائه نموده است و از جمله برنامه های ما این است که از تکنولوژی روز دنیا عقب نمانیم چون با توجه به اینکه این ملاک مقایسه ای برای مردم محسوب می شود.
وی افزود:آب یکی از مهمترین کالاهای استراتیژیک جهت تداوم توسعه است که باعث رشد و توسعه روز افزون جهت در شهرها می شود.
خادمی تاکید کرد:استان هرمزگان از استان های خشک و کم آب می باشد طولانی شدن دوره خشک و کمبود باردندگی از مشکلات مهم آن برای کمبود آب در فصل های مختلف می شود.
وی افزود:شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان مسئولیت تامین آب کلیه شهرها و جزایر استان را در بر دارد که ۱۶۸ روستا را بر عهده داردو آب مورد مجاز این مناطق بالغ بر ۴۲۰۰ لیتر برثانیه است که از طریق ۱۲۶ حلقه چاه و ۱۸ دستگاه آب شیرین کن و از خیره سد میناب تامین می گردد.
خادمی اظهار کرد:خوشبختانه به دلیلی موقعیت خاص استان هرمزگان به حیث همجواری با خلیج فارس و دریای عمان امکان تامین آب به وسیله آبشیرکن از طریق شیرین سازی آب دریا را فراهم نموده است و امید است در سالهای آتی بتوانیم قسمت زیادی از آب مورد نیاز بندرعباس را از این طریق تامین شود.
مدیر عامل آبفا اظهار کرد:در حال حاضر حدود ۷۵ درصد از شهربندرعباس از داشتن شبکه جمع آوری فاضلاب بهره مند می باشد بطوری که از ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب ارائه شده که در بندرعباس تاکنون ۹۵۰ کیلومتر آن انجام شده است و ۶۰۰ کیلومتر باید اجرا شود.
خادمی اظهار کرد:امسال ۷۲ پروژه بخش آب با اعتبار معادل ۱۳۰۰ میلیارد ریال و۶ پروژه در بخش فاضلاب با اعتبار معادل ۵۰۰ میلیارد ریال در دست اجرا است وبا پیش بینی های که صورت گرفته شده تعداد ۱۷ پروژه آن با اعتبار کل هزینه شده معادل ۲۴۰۰ میلیارد ریال در دهه فجر تکمیل و به بهره برداری می رسد.
وی افزود:مهمترین پروژه آبرسانی از سد جگین به جاسک است با خط انتقالی به طول ۱۲۴ کیلومتر و ۵۰ هزار متر مکعب مخزن و یک واحد ایستگاه پمپاژ یک واحد تصفیه خانه می باشد که تا کنون نزدیک به ۱۹۰۰ میلیارد ریال جهت این پروژه هزینه شده است.
مدیر عامل آبفا تصریح کرد:بهربرداری از ۲۰۰۰ مترمکعب مخزن آب و باسازی ۲۰ کیلومتر شبکه توزیع آب و توسعه ۱۵ کیلومتر شبکه آب در شهرک پیامبر اعظم ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرک اعظم ، اجرای خط اصلی جمع آوری فاضلاب در شهرک پیامبر اعظم و ۱۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در بندرعباس ، باسازی ۸ کیلومتر شبکه آب ودر جزایر ابوموسی تنب بزرگ ، اصلاح و باسازی شبکه توزیع آب به طوا ۸ کیلومتردر زمینفاجرای ایستگاه پمپاژ و خطوط انتقال آب در شهر سیریک ،اجرای ۴ کیلومتر شبکه آب در شهرک صنعتی حاجی آباد ، ۴ کیلومتر اصلاح شبکه آب خمیرو اجرای ۴ کیلومتر خطظ انتقال آب در روستای ایسین از جمله پروژه های دهه فجر امسال است.

 

 

خادمی خاطر نشان کرد:وضعیت بارندگی در امسال برای سد استقلال مطلوب نیست و وضعیت تامین آب شهر بندرعباس در وضعیت هشدار قرار دارد و لذا نیاز به صرفه جویی و مصرف بهینه و استفاده درست از آب ضروری است و از همه شهروندان در خواست می گردد با صرفه جویی همکاری ها با شرکت آب و فاضلاب را داشته باشند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff