منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۵۴
شناسه خبر: 286679
گروه :خبر
13920324134030993699184

انتخابات این روزها اصلی ترین بحثی است که نگاه‌ها را به خود مشغول کرده است. بر خلاف دوره‌های قبل انتخابات، حتی دشمنان نیز تبلیغات بسیاری را برای حضور مردم در انتخابات انجام می‌دهند تا مگر نتیجه را طوری رقم بزنند که بیشتر مطابق میل آنان باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،امروز 7 اسفند ماه 1394 است، روز حماسه در ایران، روزی که مردم کشور برای رقم زدن سرنوشت شهر، استان، کشورشان بعد از مدت ها انتظار پای صندوق های رای می روند تا به کاندیدا در نظر گرفته شده رای دهند در بندرعباس هم مانند شهرهای دیگر مردم، کسانی که سن رای دادن را دارند همه شناسنامه ها به دست در صف ها با شوق و ذوق ایستاده اند منتظر لحظه ای که خودشان قلم را به دست بگیرند و با نوشتن آرای خود ورقه ی جدیدی را در دفتر سرنوشت کشور و استانشان را رقم بزنند و حماسه ای دیگر بیافرینند.

و به دشمنان خود نشان بدهند که هیچ یک از فشارها و مشکلات نمی تواند آنها را از پای درآورد و آنها همچنان برای سرنوشت کشور تلاش می کنند و در تصمیم گیری های بزرگ شرکت می کنند.

اقشار مختلف جامعه، پیر و جوان، با سوابق تحصیلی و اجتماعی، خواسته و ناخواسته در بحبوحه فضای انتخاب قرار دارند، موجی که از اواسط بهمن ماه در کشور ایجاد شد و تقریبا پس از «برجام» تصمیمات مهم کشوری را تحت الشعاع قرار داد در انتخابات دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره برگزاری مجلس خبرگان رهبری امروز فضای همه ایران را موضوع انتخابات فرا گرفته است.

انتخابات امروز اصلی ترین بحثی است که نگاه‌ها را به خود مشغول کرده است و بر خلاف دوره‌های قبل انتخابات، حتی دشمنان نیز تبلیغات بسیاری را برای حضور مردم در انتخابات انجام می‌دهند تا مگر نتیجه را طوری رقم بزنند که بیشتر مطابق میل آنان باشد.

فعالیت انتخاباتی کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و نصب بنر و یا تراکت‌های تبلیغاتی چهره هرمزگان را انتخاباتی کرده و حال و هوایی تازه به خود گرفته است و امروز انتخابات وارد مرحله جدید خود شده، و امروز حال و هوای انتخاباتی در شهر است، شهر آرام و همه در ساعات اولیه در راه ستادهای انتخاباتی و یا در صف ها ایستاده اند برای رای دادن این اتفاق چهره شهرها را کاملا عوض کرده ‌است.

در این میان روز انتخابات به میان مردم رفته ‌ایم تا حال و هوای انتخابات را در بندرعباس بسنجیم به هر حال بر خلاف آن چه بسیاری درنظر دارند، مردم بندرعباس امسال هم در انتخابات حضور خواهند داشت و مانند انتخابات گذشته، حدنصاب شرکت بالایی از خود به جا خواهد گذاشت.

در هرمزگان نیز همانند دیگر نقاط کشور، از ساعت هشت صبح جمعه، مورخ 7 اسفند ماه سال جاری، انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان به صورت رسمی آغاز شده‌است و نامزدهای انتخاباتی، باید منتظر نتایج بمانند تا با کسب آرای لازم به خانه ملت راه یابند.

هواداران نامزدهای انتخاباتی تلاش دارند تا شهروندان و واجدان شرایط رأی را متقاعد به رأی دادن به نامزد مورد حمایت خود کنند و براساس اخبار دریافتی کاندیداها با رعایت اخلاق انتخاباتی به صورت آرام و به دور از تنش در حال جلب توجه رای ‌دهندگان هستند.

حال امروز در شرایطی که کمتر فرصتی مانده تا انتخاب شدن نمایندگان مجلس و خبرگان به واسطه ی مردم، در رای گیری می توان شهر را زیر ذره بین قرار داد و شرایط مردم را برای رقم زدن یک دموکراسی دیگر بررسی کرد.

با وجود فضای کلی ایران که درگیر یک انتخاب است اما قسمت های مختلف شهر هم به سهم خود در این بازار داغ نقشی را بر عهده داشت. بعضا ستادهای انتخاباتی کاندیدای مستقل به وضوح دیده می شود. تراکت های تبلیغاتی که روی در و دیوارهاست چهره های نه چندان آشنا را در ذهن ثبت می کند و اسم هایی که هرگز به گوشمان نخورده بود و البته در این میان خستگی مسئولان ستادها هم دیدنی بود.

در حالی شعار «من رای می دهم» تحقق پیدا کرد که بر اساس یک نظر سنجی، همچنان صدا و سیما با 71 درصد آرا توانست نخستین مرجع تاثیر گذار بر عملکرد مردم در زمینه انتخابات باشد همچنین شبکه های اجتماعی با 10 درصد، روزنامه و مطبوعات در این میان فقط توانستند با 7 درصد، وب سایت های خبری با 9 درصد و دوستان و آشنایان با 3 درصد در روند شکل گیری نظر مردم تاثیر گذار بودند.

به هر حال انتظار می رود مردم در روز هفتم اسفند ماه پای صندوق رای بروند تا سلیقه و انتخاب خود را در یک مجال دموکراسی به کرسی بنشانند این بار هم با امید و اعتماد …

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است