۶۸ درصد برق استان توسط مشترکین خانگی مصرف می شود

کریمی گفت: در حال حاضر ۶۸ درصد مصرف برق استان مربوط به مشترکین خانگی است. در صورتی که این مشترکان ۱۰ درصد از مصرف برق خود را در ساعات اوج بار کاهش دهند، می توان شرایطی ایجاد کرد که تابستان امسال را با حداکثر پایداری شبکه سپری کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد کریمی در دیدار با مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج فارس افزود: پیش بینی می شود با تغییر ساعات کاری ادارات، بار شبکه در ساعات بعداز ظهر کاهش یابد. مشترکین صنعتی نیز مولدهای برق اضطراری خود را در حالت آماده به کار قرار داده اند تا در صورت نیاز برق واحدهای صنعتی از مولد های اضطراری تامین شود.

وی اضافه کرد: نقش برق به عنوان کالایی استراتژیک و مهم، بسیاری از خدمات را به خود وابسته کرده است. امروزه برق به عنوان زیرساخت همه خدمات شناخته می شود به گونه ای که ارائه بسیاری از خدمات به جریان برق وابسته است.

کریمی اظهار داشت: انرژی برق کالایی است که با هزینه بسیار زیاد تولید و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد. این موضوع باعث شده با افزایش مصرف برق، هزینه تولید نیز افزایش یابد. به گفته وی، از نیمه اردیبهشت برنامه های جلب مشارکت مشترکین در قالب برنامه پاسخگویی بار برای تجاری، صنعتی و کشاورزی آغاز می شود و مشترکانی که در ساعات اوج بار تابستان با این شرکت همکاری کنند از پاداش مصرف برخوردار می شود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج فارس نیز در این نشست گفت: صداوسیما به عنوان دستگاهی که بطور مستقیم با مردم در ارتباط است نقش تاثیرگذار در فرهنگ سازی و تشویق مردم به مصرف بهینه برق دارد.

مهران جلایی افزود: درحال حاضر این ظرفیت در صداوسیما وجود دارد تا با همکاری شرکت توزیع نیروی برق با اطلاع رسانی و تشویق مردم به مدیریت در مصرف برق، در کاهش بار شبکه فصل تابستان تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام/