سرعت غیرمجاز، مرگ راننده خودرو حامل سوخت قاچاق را رقم زد

نیکبخت از وقوع یک فقره تصادف بین دو دستگاه خودرو نیسان حامل سوخت قاچاق در محور “میناب” –سیریک” و جان باختن راننده خودرو در این حادثه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سرهنگ مهدی نیکبخت رئیس پلیس راه استان هرمزگان اظهار کرد : ساعت ۰۱:۰۰ بامداد شنبه ۱۶اردیبهشت ماه گزارش یک فقره تصادف در محور “میناب-سیریک” حوالی روستای کرپان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد.

وی افزود: با حضور مأموران پلیس راه و عوامل انتظامی در محل مشخص شد یک دستگاه وانت سایپا حامل سوخت قاچاق دچار واژگونی، که منجر به حریق خودرو گردیده است.

رئیس پلیس راه استان هرمزگان ابرازداشت: در بررسی‌های اولیه مشخص شد راننده خودروی نیسان وانت حامل سوخت، کنترل خودرو را به علت سرعت بالا و ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه به دلیل حجم زیاد سوخت قاچاق در قسمت بار از دست داده و منحرف می‌شود و با توجه به حجم بالای سوخت و برخورد وانت نیسان دچار حریق می‌شود.

سرهنگ نیکبخت با بیان اینکه هیچ گونه تعقیب و گریزی توسط مأموران صورت نگرفته است، گفت: علت این تصادف از سوی کارشناسان پلیس راه، عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه از سوی راننده خودرو تشخیص داده شده است.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه متأسفانه براثر این آتش‌سوزی راننده نیسان در داخل خودرو فوت کرد که با همکاری عوامل آتش نشانی اطفاء حریق انجام و جسد متوفی به سردخانه انتقال شد، ببان‌کرد: رانندگان این خودرو‌ها برای فرار از قانون با سرعت بالا مسیر‌ها را برای مقصدی که بجز تباهی دنبال ندارد طی می‌کنند که منجر به بروز حادثه‌های تلخ و ناگواری می‌شوند.

رئیس پلیس راه استان تصریح کرد: خودرو‌های شوتی عمدتا با سرعت بسیار بالا تردد می‌کنند و بسیاری از آن‌ها از مسیر‌های فرعی برای دورزدن پلیس در جاده‌ها استفاده کرده و لذا زمانی که در سطح جاده‌های اصلی قرار می‌گیرند، بدلیل شرایط روحی و اضطراب حاکم بر جسم و روح آنان، عملا تعادل خودرو را از دست می‌دهند و فاجعه در نزدیکی هر خودروی شوتی است.

انتهای پیام/