رفع تصرف بیش از ۴۷ هزار متر مربع از اراضی دولتی و ملی در جزیره قشم

قهرمانی از رفع تصرف ۴۷ هزار و پانصد و پانزده مترمربع از اراضی دولتی و ملی در جزیره قشم خبر داد.

مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز از رفع تصرف ۳ قطعه از اراضی دولتی و ملی در خارج از محدوده طرح هادی روستا‌های پی پشت و کووه ای جزیره قشم به مساحت مجموعاً ۴۷ هزار و پانصد و پانزده مترمربع خبر داد.

وی ارزش تقریبی اراضی اعاده شده را‌ در مجموع یکهزار و بیست میلیارد و ششصد و هفتاد و پنج میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این رفع تصرفات به دستور دادستان عمومی و انقلاب جزیره قشم و توسط یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اجرائیات منطقه آزاد و با همکاری مأموران کلانتری شهر درگهان و یگان امداد نیروی انتظامی به مرحله اجرا درآمده است.

قهرمانی در ادامه خاطرنشان کرد: درباره ساخت و ساز‌ها و تصرفات غیر مجاز در جزیره قشم، تدابیر لازم اندیشیده شده است و بررسی نحوه واگذاری ها در دستور کار دستگاه قضایی و شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین از تشکیل کارگروه‌هایی تخصصی در شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان به منظور مقابله منسجم و هدفمند با تصرفات، تغییر کاربری و ساخت و ساز‌های غیرمجاز خبر داد.

انتهای پیام /