با شایعه سازان فضای مجازی برابر قانون و با قاطعیت برخورد می شود

سرگرد بهمنی با بیان این که هرگونه انتشار اکاذیب و شایعات در فضای سایبر جرم و پیگرد قانونی دارد، گفت: پلیس فتا با اجرای طرح عملیاتی برخورد علیه شایعه سازی در فضای مجازی ” با عوامل تولید و یا منتشرکنندگان اینگونه محتواها برابر قانون برخورد می کند.

سرگرد احسان بهمنی رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز  در راستای پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی در حوزه فضای مجازی اظهار کرد : اخیراً در فضای مجازی اخبار کذبی در زمینه های مختلف انتشار منتشر می شود که این گونه اقدامات موجب تشویش و نگرانی اذهان عمومی شده است.

وی افزود: یکی از آسیب های فضای مجازی برای شهروندان شایعه‌پراکنی و انتشار اخبار کذب در این محیط است که منجر به تشویش اذهان عمومی و برهم زدن امنیت روانی جامعه می‌شود.

این مسئول انتظامی استان با اشاره به اینکه بسیاری از اخبار و اطلاعاتی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی انتشار می‌یابد واقعیت ندارد، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین منبع دریافت اخبار و اطلاعات صحیح و درست رسانه ملی و خبرگزاری‌های رسمی است چرا که این رسانه‌ها با توجه به رسالت خود در اطلاع‌رسانی قطعاً دقیق‌ترین و درست‌ترین اخبار و اطلاعات را منتشر می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان به عموم شهروندان و مردم فهیم استان توصیه کرد : اگر خبر یا مطلبی را در کانال‌ها و گروه‌های غیر رسمی مشاهده کرده و در صورت جست و جو موفق به یافتن آن در خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی نشدند، به دنبال کشف منبع آن خبر باشند و تا آن را از منبع قابل اعتماد دریافت نکرده‌اند نسبت به انتشار آن اقدام نکرده و یا ذهن خود را با آن مطلب درگیر نکنند.

سرگرد بهمنی با بیان این که هرگونه انتشار اکاذیب و شایعات در فضای سایبر جرم و پیگرد قانونی دارد گفت : پلیس فتا با اجرای طرح عملیاتی برخورد علیه شایعه سازی در فضای مجازی ” با عوامل تولید و یا منتشرکنندگان اینگونه محتواها برابر قانون برخورد می کند.

انتهای پیام/