رفع تصرف بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی در استان هرمزگان

قهرمانی از رفع تصرف بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی در این استان طی سال ۱۴۰۰ خبر داد.

مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: پس از دستور ریاست محترم قوه قضاییه در راستای احیای حقوق عامه و صیانت از حقوق بیت المال، اقدامات گسترده‌ای در حوزه حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی در استان هرمزگان انجام شده است که از آن جمله می توان به رفع تصرف بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی در این استان طی سال ۱۴۰۰ اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده بالغ بر ۲۹ هزار میلیارد ریال می باشد که با اقدام مراجع قضایی استان و صدور احکام مقتضی در این خصوص به بیت‌المال اعاده شده است.

قهرمانی همچنین تأکید کرد: به منظور حفاظت از اراضی ملی، اجرای قانون حدنگار و تثبیت اراضی به صورت مستمر از سوی دستگاه قضایی استان پیگیری شده که در این خصوص با تلاش شبانه روزی مسئولین و کارکنان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و همکاری دیگر دستگاه های متولی تا پایان سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰۰ درصد از اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان سنددار شده اند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در دوره تحول و تعالی دستگاه قضایی، هیچ گونه چشم پوشی برای برخورد با متصرفان غیرقانونی اراضی ملی و دولتی صورت نگرفته و دادگستری استان هرمزگان با همکاری سایر نهاد‌ها در سال ۱۴۰۱ نیز با همت مضاعف در این زمینه تلاش خواهد کرد.

وی همچنین تصریح کرد: تمامی کسانی که برخلاف ضابطه و قانون به اراضی ملی و عرصه های طبیعی تعدی کنند در اسرع وقت با برخورد قضایی مواجه خواهند شد.

قهرمانی یادآور شد: مقابله قاطع با زمین خواران و متصرفان غیرمجاز یکی از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی استان هرمزگان است و در این راستا هیچ خط قرمزی وجود ندارد.

انتهای پیام/