60 درصد یونانی‌ها به شرایط وام‌دهندگان اروپایی «نه» گفتند/شکست «یورو» در نبرد آتن
+ پ -
۶۰ درصد یونانی‌ها به شرایط وام‌دهندگان اروپایی «نه» گفتند/شکست «یورو» در نبرد آتن

آخرین نتایج شمارش آرای همه‌پرسی یونان نشان می‌دهد که بیش از ۶۱ درصد از رأی‌دهندگان یونانی به شرایط وام‌دهندگان اروپایی برای ادامه روند کمک مالی به آتن «نه» گفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نتایج اولیه همه‌پرسی از مردم یونان و نظرسنجی در خصوص قبول یا عدم قبول شرایط کشورهای اروپایی برای ادامه کمک‌های مالی به آتن منتشر شد.

بر اساس آخرین گزارش‌ها تا ساعات پایانی امروز (یکشنبه)، شمارش بیش از نیمی از آرای مأخوذه نشان داده که بیش از ۶۱ درصد از مردم به شرایط وام‌دهندگان اروپایی «نه» گفته‌اند.

در شرایط کنونی که یونان با بحران اقتصادی و سیاسی دست و پنجه نرم می‌کند و اوضاع آن به دلیل ناتوانی آتن در بازپرداخت بخشی از بدهی‌های آتن به صندوق بین‌المللی پول بیش از هر زمان دیگری به هم ریخته و آشفته است، مردم یونان امروز یکشنبه طی یک همه‌پرسی، پیشنهادات ریاضتی وام‌دهندگان بین‌المللی و دریافت بسته کمک مالی اروپا را به رأی گذاشتند.

بنابر اعلام وزارت کشور و امور اصلاحی یونان، حدود ۱۰ میلیون نفر واجد شرایط شرکت در این همه‌پرسی هستند و می‌توانند با شرکت در همه‌پرسی امروز درباره موافقت یا مخالفت با شروط تروئیکا یعنی صندوق بین‌المللی پول، بانک مرکزی اروپا و کمیسیون اروپا برای ادامه برنامه‌های ریاضتی و دریافت کمک تصمیم‌گیری کنند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff