منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۹
شناسه خبر: 175746
گروه :خبر

دولت چین در ادامه سیاست های ضد اسلامی در مناطق مسلمان نشین این کشور، یک مرد مسلمان را به جرم داشتن ریش و از بین بردن رفاه عمومی! به 6 سال حبس محکوم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، یک روزنامه چینی با انتشار خبری اعلام کرد که دادگاه مردی 38 ساله اویغور و ساکن استان «کاشغر» چین به دلیل داشتن ریش بلند به 6 سال حبس محکوم کرده و همسر او را نیز به دلیل استفاده از روبند به تحمل 2 و نیم سال زندان محکوم کرده است.

بر اساس این خبر این زن و شوهر مسلمان که از سال 2010 تاکنون چنین پوشش و روشی را برای خود انتخاب کرده اند، تاکنون بارها مورد بازداشت و مورد تهدید قرار گرفته اند و اکنون پس از مقاومتی چند ساله به زندان محکوم می شوند.

برخی از حقوق دانان با اشاره به جرمی که علیه آنها در نظر گرفته شده، آن را مساله غیرقابل قبول عنوان کرده اند.

یک روزنامه دیگر چینی نیز از ممنوعیت یکساله ریش در مناطق اویغور نشین چین خبر داد و افزود: علاوه بر این نیز از زنان این منطقه خواسته شده است تا از استفاده از هرگونه حجاب خودداری کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است