حضور پرشور توام با شعور ملت ایران بیانگر زنده بودن و پویایی انقلاب است

حجت الاسلام قائدی گفت: حضور پرشور توام با شعور ملت ایران اعم از زن و مرد و پیر و جوان در هر شرایطی و در جشن های پیروزی انقلاب اسلامی بیانگر زنده بودن و پویایی انقلاب و علاقه مردم شریف این کشور به نظام مقدس و انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: ایام دهه فجر و موسم پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی یادآور جایگاه و شخصیت امام خمینی (ره) و دلاورمردی های بسیاری از علما، بزرگان، شخصیت ها و اصناف برای به ثمر رساندن انقلاب اسلامی ایران است.همچنین ۲۲ بهمن تجلی غیرت ملت ایران اسلامی است.

وی افزود: حضور پرشور توام با شعور ملت ایران اعم از زن و مرد و پیر و جوان در هر شرایطی و در جشن های پیروزی انقلاب اسلامی بیانگر زنده بودن و پویایی انقلاب و علاقه مردم شریف این کشور به نظام مقدس و انقلاب اسلامی است. ۲۲ بهمن یک اصل عمومی ملت است در جهت خنثی سازی توطئه ها و خباثت های دشمن علیه نظام و ملت شریف ایران اسلامی.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی به بررسی اندیشه فقاهتی امام خمینی (ره) پرداخت و گفت: از منظر امام (ره) اسلام دین سیاست است و سیاست یعنی تدبیر امور مسلمین یا مدیریت جامعه اسلامی مطابق با دستورات شرع و دین مبین اسلام. لذا حضرت امام (ره) می فرمایند که هر کس گمان می کند دین از سیاست جداست، نه دین را شناخته و نه سیاست را از منظر ایشان حکومت و سیاست دارای دو جهت مطلوب و غیر مطلوب است و منظور امام (ره) از حکومت آن هم حکومت مطلوب، همان مدل و سیستم حکومت نبی گرامی اسلام و بعد از آن حکومت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع) است.

وی خاطرنشان کرد: معنا و مفهوم حکومت اسلامی این است که در راه و مسیری که شرع مقدس و نبی مکرم اسلام در آن مسیر حرکت کرده، حرکت کند و آن راه را بدون کم و کاست ادامه بدهد و بعد از چهارده قرن، در ایران این منطقه استراتژیک و مهم دنیا، امام خمینی (ره) به کمک افراد مومن و انسان های وارسته و دین شناس و به کمک بسیاری از عرفا و اندیشمندان دینی، چنین حرکتی را آغاز کرد و در مقابل رژیمی که تا لحظات پایانی بقای خود مسلح بود و در مقابل مردم ایستاده بود و آنها را به شهادت می رساند ایستاد، آن هم دست خالی اما پر از ایمان و تقوا، با دستی پر از امید به آینده برای برپایی حکومتی برگرفته شده از حکومت ائمه اطهار (ع) در این مملکت.

امام جمعه شهرستان بستک در ادامه بیان داشت: امام خمینی (ره) بدون هیچ سلاحی در مقابل این رژیم که به پشتیبانی استکبار جهان آمریکا و انگلیس یکی از قدرت های بزرگ منطقه بود ایستاد و همه این قدرت های پوشالی را به زمین زد و نظامی را با عنوان نظام اسلامی برگرفته شده از نظام نبی گرامی اسلام (ص) بنیان گذاشت و امروز به فضل الهی بیش از چهار دهه از عمر پربرکت این نظام و انقلاب می گذرد و همچنان می بینیم که مردم خوب این مرز و بوم برای نگه داشتن این نظام تلاش می کنند و برای حفاظت و حراست از دین و انقلابی که به عنوان انقلاب اسلامی در این کشور مطرح است شهدای عزیزی را تقدیم می کنند.

قائدی تصریح کرد: از منظر امام (ره) احکام الهی دستخوش شرایط زمان و مکان نیست یعنی زمان و مکان نمی تواند احکام و مبانی دین را تغییر دهد و دچار تحول کند.احکام و مبانی دین اسلام پابرجاست و در همه زمان ها اصول اساسی فقه اسلام پابرجا و محکم خواهند بود.

انتهای پیام /