1

طرح «حال خوش زندگی» در بندرعباس اجرا شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در حاشیه آئین اجرای طرح حال خوش زندگی که با حضور کودکان و نوجوانان (فرزندان کارکنان اداره کل و والدین آنان) برگزار شد در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن تبریک هفته کودک و نوجوان اظهار کرد: اولین حقوق کودک در اسلام، نام نیکو نهادن بر وی است. همچنین حق بازی را از حقوق مسلم کودک می‌داند و پیامبر بزرگ اسلام توصیه می‌کند فرزندان خود را احترام کنید و آداب شان را نیکو بگذارید که از رحمت الهی برخوردار شوید.

 

وی همچنین افزود: آگاهی‌های دینی اگر درست و متناسب با نیازها و شرایط روحی کودک در اختیارش قرار بگیرد، نقش مهمی در سرنوشت او خواهد داشت؛ زیرا اساس زندگی آدمی را بینش و اعتقادات او تشکیل می‌دهد و اگر مبتنی بر آموزه‌های محکم دینی باشد، زندگی او رنگ و بوی الهی می‌یابد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: فرق جامعه اسلامی ایران با دیگر جوامع در این است که تربیت فرزندان بر اساس آموزه های دینی، اخلاقی و رفتاری است. کودک امانتی در دستان والدین است از این رو پدرو مادر باید امانتدار خوبی باشند و در حفظ این امانت بکوشند.

 

 

حجت‌الاسلام انصاری راد با تاکید بر اینکه والدین و مربیان مهدکودک ها می بایست در تربیت دینی کودکان اهتمام ویژه بورزند، افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان موظف است از نگاه دینی و تربیتی، از مراکز مهدکودک ها بازدید و فعالیت های آنان را بررسی کند.

وی با اشاره به پیام های هفته کودک و نوجوان برای مسوولان و والدین گفت: نخستین پیام این است که مسوولان و والدین باید وظایف خود را نسبت به فرزندان به نحو احسن انجام دهند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان به برگزاری جشن کودک و نوجوان در محل نمازخانه اداره کل اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری این جشن ها به کودک و نوجوان یک دلگرمی خاصی می بخشد و کودک احساس غرور می‌کند که همین احساس باعث محکم شدن اراده او می‌شود.

انتهای پیام/