57درصد جمعیت هرمزگان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند/ پرداخت بیمه بیکاری به1700 هرمزگانی

+ پ -
۵۷درصد جمعیت هرمزگان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند/ پرداخت بیمه بیکاری به۱۷۰۰ هرمزگانی

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان با بیان اینکه ۵۷ درصد از جمعیت یک و نیم میلیون نفری استان زیر چتر امیدآفرین تامین اجتماعی قرار دارند، اظهار کرد: به یک هزار و ۷۲۳ نفر مقرری بگیر استان بیمه بیکاری پرداخت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید فاضل حیدری بلوکی، مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای گسترش بیمه ای در استان هرمزگان گفت: تاکنون ۸۹۹ هزار و ۴۷۴ نفر معادل ۵۷ درصد از جمعیت یک و نیم میلیون نفری استان زیر چتر امیدآفرین تامین اجتماعی قرار دارند که از این تعداد حدود ۸۳۰ هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی و مابقی آنها را مستمری بگیران تشکیل می دهد.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان اظهار کرد: تقویت همکاری سازمان تامین اجتماعی و شرکای اجتماعی را موجب رضایت خاطر جامعه کارگری دانست و اینگونه  تعاملات زمینه ساز ارتقای ثبات اجتماعی بوده و آرامش خاطر بیمه شدگان را به دنبال دارد.

حیدری بلوکی با اشاره به اجرای طرح ساختار نوین ارایه خدمات در استان گفت: این طرح هم اکنون در ۸ شعبه در فاز اول و ۵ شعبه دیگر در فاز دو در حال عملیاتی شدن است.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان از دریافت لیست حق بیمه به صورت غیرحضوری به عنوان یکی از اقدامات مهم این سازمان در راستای رفاه حال بیشتر شرکای اجتماعی دانست،بیان کرد: گسترش خدمات غیر حضوری در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است و تاکنون ۲۰ هزار لیست به صورت اینترنتی دریافت شده که سهمی ۸۷ درصدی را به نسبت مجموع لیست ها داشته است.

وی افزود:اجرای طرح ابلاغ الکترونیک، پرداخت متمرکز به حدود ۷۰ هزار نفر مستمری بگیر و همچنین پرداخت متمرکز به یک هزار و ۷۲۳ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری از جمله اقدامات اداره بوده است .

وی افزود: تامین اجتماعی در استان هرمزگان با ۲۵ هزار و ۴۱۳ کارگاه فعال و ۸هزار و ۲۹۶ کارگاه نیمه فعال تعامل دارند و اختصاص ۱۴۴ هزار و ۵۸۰ شماره بین المللی تامین اجتماعی (SSN) در این استان است.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان تاکید کرد:  بخشودگی جرایم بیمه کارفرمایان خوش حساب و گسترش شعب و کارگزاری ها در جهت ارایه خدمات مطلوب و بهینه به مخاطبان به عنوان دیگر طرح های عملیاتی شده برای حمایت از شرکای اجتماعی است که خوشبختانه با اقدامات مدیریتی صورت گرفته، منابع و مصارف سازمانی در راستای کنترل ضریب پوشش بیمه ای به شکل بهینه مدیریت شده که ثبت ضریب حمایت ۱۲٫۳ درصدی در استان هرمزگان را شاهدیم و در مقایسه با میانگین کشوری از جایگاه خوبی برخوردار هستیم.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff