غرس نهال توسط رهبری الگویی برای جامعه اسلامی است

حجت الاسلام تارم گفت: غرس نهال توسط رهبری الگویی برای جامعه اسلامی جهت اهتمام به درختکاری، حفاظت و توسعه درختان و فضای سبز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت‌الاسلام میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم اظهار کرد: حمله نیروهای تروریست آمریکایی به سوریه در حقیقت اقدامی کور و بی‌فایده است چرا که دیگر نمی‌توانند در مسائل سیاسی دست برتر را داشته باشد.

وی با بیان اینکه آمریکا دیگر جایگاهی در غرب آسیا ندارد افزود: حشد الشعبی عراق قوی‌ترین نیروی نظامی این کشور است و در سوریه نیز مردم و نیروهای مقاومت آن هر گونه تجاوز آمریکا و غیر آن را قاطعانه پاسخ خواهند داد.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: آتش گرفتن بزرگترین کشتی صهیونیست‌ها در دریای عمان که ابتدا انگلیس مدعی مالکیت آن شد از ۲ منظر قابل بررسی است.

دکتر تارم ادامه داد: این اقدام یا توسط نیروهای مقاومت رخ داده که حق ستاندن انتقام را دارند و یا خودزنی برای اتهام به دیگران است که در این صورت نیز بیانگر ضعف و آسیب پذیری صهیونیست‌ها می‌باشد.

«بعثت»، بزرگترین حادثه تاریخ بشریت است

وی گفت: امام موسی کاظم(ع) هر چند مدت فراوانی از عمر شریف خود را در زندان به سر بردند اما رسالت الهی خود نسبت به اسلام و جامعه اسلامی را به بهترین شیوه ممکن در راستای انسان ۲۵۰ ساله به تعبیر رهبری را انجام دادند.

امام جمعه شهرستان قشم بعثت نبی مکرم اسلام(ص) بزرگترین و کم نظیرترین حادثه تاریخ بشریت دانست و عنوان کرد: روزی بزرگتر از بعثت وجود ندارد چرا که مبداء پیدایش اسلام و تولد قرآن مجید است.

حجت‌الاسلام تارم ادامه داد: تزکیه نفس و به کمال رساندن مکارم اخلاقی از اهداف بعثت خاتم الانبیا(ص) به شمار می‌رود.

غرس نهال توسط رهبری الگویی برای جامعه اسلامی است

وی با گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری اظهار داشت: کمیته امداد از اولین یادگارهای امام راحل(ره) است که در آغازین روزهای انقلاب برای حمایت از مستضعفان شکل گرفت و امروزه در التیام آسیب‌های اقتصادی ناشی از کرونا نیز نقش موثری ایفا کرده است.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: بازاریان، اصناف و شرکت‌ها نیز در کنار سایر ادارات و ارگان‌ها به وظایف دینی خود توجه کنند و در راستای کاستن از آلام مردم مستضعف گام بردارند.

حجت‌الاسلام تارم با گرامیداشت روز درختکاری، گفت: برای برخورداری از سلامت جامعه و مردم نیازمند سرسبزی و محیط زیستی توسعه یافته هستیم.

وی اضافه کرد: غرس نهال توسط رهبری الگویی برای جامعه اسلامی جهت اهتمام به درختکاری، حفاظت و توسعه درختان و فضای سبز است.

امام جمعه شهرستان قشم خاطرنشان کرد: مسوولان باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات به محیط زیست و مهار فوری آتش‌سوزی درختان را عملیاتی کنند.

مسوولان عروسی‌های جزیره را مدیریت کنند

دکتر تارم تصریح کرد: ویروس منحوس کرونا همچنان قربانی می‌گیرد و این مسئله وظیفه فردی و اجتماعی را سنگین‌تر می‌کند.

وی برای چندمین بار در خطبه‌های نمازجمعه هفته‌های پیاپی با تاکید بر لزوم مدیریت عروسی‌ها، گفت: مسوولان باید مراقبت، دقت و برخورد مقتضی را داشته باشند و این مسئله به سهل انگاری تبدیل نشود.

امام جمعه شهرستان قشم ابراز داشت: بعضا عروسی‌های پر ازدحامی که تا نیمه‌های شب نیز به ادامه دارد علاوه بر به خطر انداختن جان مردم، آبرو و اعتبار مردم مومن، متعهد و خداجوی جزیره را نیز زیر سوال می‌برد.

حجت‌الاسلام میثم تارم تاکید کرد: مهمانانی که به هر نحو وارد جزیره قشم می‌شوند باید شئون اسلامی را رعایت کنند.

مسلمانان وحدت خود را تقویت کنند

حجت‌الاسلام تارم در خطبه نخست با دعوت آحاد جامعه به تقوای الهی، افزود: مسلمانان به منزله یک دست هستند و جامعه ایمانی باید متحد و یکپارچه باشد.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال خدشه‌ زدن به وحدت مسلمانان و ترویج اختلاف در بین آنان هستند، ادامه داد: مسلمانان باید همواره در راستای تقویت وحدت خود تلاش کنند.

انتهای پیام/