تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 560937
تاریخ انتشار:جمعه 24 بهمن 1399 - 15:13| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه شهرستان های هرمزگان مطرح شد؛

بیانات رهبری راهبرد برجامی ایران است

ائمه جمعه هرمزگان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان ها با بیان اینکه مسئولین اجازه ندهند مردم در تنگناهای اقتصادی تحت فشار قرار گیرند، گفتند: ۲۰ تا ۳۰ درصد از اقتصاد ما متاثر از تحریم بوده اما بیش از ۷۰ درصد آن متکی به داخل از کشور است.

بیانات رهبری راهبرد برجامی ایران است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه هرمزگان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان ها با بیان اینکه مسئولین اجازه ندهند مردم در تنگناهای اقتصادی تحت فشار قرار گیرند، گفتند: ۲۰ تا ۳۰ درصد از اقتصاد ما متاثر از تحریم بوده اما بیش از ۷۰ درصد آن متکی به داخل از کشور است.

اقتصاد مقاومتی درون زا و نگاه به ظرفیت های داخل کشور است

حجت الاسلام عبادی زاده، نماینده ولی فقیه در هرمزگان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته بندرعباس با اشاره به برکات امر به معروف و نهی از منکر برای افراد در جامعه، اظهار کرد: ثمرات آن اول برای خود افراد اتفاق می افتد و دوم اینکه مومنان نسبت به عمل نیک دل گرم می شوند.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه معیار سنجش اعمال ما امر به معروف و نهی منکر است، گفت: بینی آدم های فاسد و منافق به خاک مالیده می شود و بدی های دنیا و آخرت از جامعه دور می کند و باعث پایداری و قوا اسلام در جامعه می شود.

عبادی زاده با اشاره به شهادت امام هادی(ع)عنوان کرد: این امام بزرگوار  با همه سختی هایی که در آن زمان وجود داشت به مبارزه بی امان علیه ظلم و ستم پرداختند و  حاکم طاغوت زمان خودش را نفی و در برابر علمای درباری هوشمندانه مقابله و پایگاه شیعه را تقویت کردند.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی درون زا و نگاه به ظرفیت های داخل کشور است، تصریح کرد: ۲۰ تا ۳۰ درصد از اقتصاد ما متاثر از تحریم بوده اما بیش از ۷۰ درصد آن متکی به داخل از کشور است.

خطیب نماز جمعه بندرعباس بیان کرد: برای ترویج اقتصاد مقاومتی چشممان برای استخدام در دستگاه های دولتی نباشد و جوانان با فارغ التحصیل شدن از دانشگاه ها مرتبط با رشته شان کارآفرینی کنند و دستگاه های دولتی از آنها حمایت کنند.

عبادی زاده با اشاره به اینکه بیش از ۲۰۰ کارگاه و کارخانه در بندرعباس وجود دارد که تسهیلات دولتی در اختیارشان قرار گرفته اما راکد هستند، گفت: دستگاه قضا برای جلوگیری از فساد در این موضوع ورود کرده است.

وی تاکید کرد:بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب زمانی ما به برجام باز می گردیم که همه تحریم ها برداشته شود و راستی آزمایی نیز صورت گیرد.

امام جمعه بندرعباس خاطر نشان کرد: باید همه دستگاه های کشور مطابق سیاست و خط و مشی رهبری حرکت کنند زیرا خیر و صلاح جامعه در آن است.

مسئولین اجازه ندهند مردم در تنگناهای اقتصادی تحت فشار قرار گیرند

حجت الاسلام بارانی، امام جمعه شهرستان پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه، با اشاره به راهپیمایی متفاوت و باشکوه مردم در ۲۲ بهمن امسال گفت: ملت بصیر ایران اسلامی با این حضور تماشایی باز هم برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب رقم زدند و با این حضور باشکوه حمایت و پشتیبانی خودشان را از انقلاب اسلامی اعلام کردند.

وی، افزود: دشمنان این ملت آرزو به دل مانده اند که روزی در ۲۲ بهمن خیابان های ایران را خالی از جمعیت ببینند و احمق ها حتی به خلوتی مصلحتی در دوران کرونا نیز دلخوش بودند که بلکه به ارزویشان برسند اما به لطف الهی ملت انقلابی ایران با این حضور متفاوت و بانشاط به آنها در عمل اعلام کرد که این آرزو را به گور خواهند برد.

بارانی، با اشاره به پیام های حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن تصریح کرد: دشمنان خارجی و منافقین داخلی قدرت نرم جمهوری اسلامی و حمایت کامل مردم از انقلاب شان را مشاهده کردند و ناچارند با کمال وقاحت و حیرت و سردرگمی شروع به دروغ سازی و لجن پراکنی علیه این حضور مردمی کردند .

امام جمعه پارسیان، وظیفه مسئولین در قدرشناسی و تشکر از مردم را بسیار سنگین دانسته و خاطرنشان کرد: مسئولین باید شبانه روزی و جهادی با استفاده از همه امکانات و ظرفیت ها به این مردم صادقانه خدمت و از مشکلات شان گره گشایی کنند و اجازه ندهند مردم در این تنگناهای اقتصادی تحت فشار باشند که قطعا با همت مسئولان در قوای مختلف این امر محقق خواهد شد.

خطیب نماز جمعه پارسیان، ضمن تشکر از پروژه های افتتاح شده در دهه فجر و قدردانی از تلاش های فرماندار محترم و مدیران دستگاههای مختلف شهرستان تصریح کرد: به لطف الهی و همت مسئولان نهضت خدمت رسانی به مردم ادامه دارد و بی انصافی است که خدمات کم نظیر انقلاب را در کنار بیان مشکلات بازگو نکنیم .

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارسیان، با اشاره به مناسبت های دینی در ماه رجب و تبریک ولادت امام باقر علیه السلام و تسلیت شهادت امام هادی علیه السلام خاطرنشان کرد: ماه رجب بهترین فرصت برای کسب تقوا و مقدمه ورود مومنانه به ماه میهمانی خداست لذا باید از تمام لحظات این ماه بابرکت برای کسب تقوا و قرب الهی استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار کرد: متخصصان حوزه بهداشت و درمان و ستاد کرونا مجالس عزا و عروسی را از مهمترین عوامل انتشار ویروس می‌دانند.

وی افزود: متاسفانه در قشم شاهد آن هستیم که برگزاری این مجالس علاوه بر انتشار ویروس باعث ایجاد مزاحمت برای دیگران نیز می‌شود.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: مسئولان مربوطه باید مجالس عروسی و عزا را به نحو کارآمدی مدیریت و کنترل کنند تا بواسطه آن آسیب بزرگی بر جامعه تحمیل نشود.

کم کاری در تنظیم بازار گناهی نابخشودنی است

تارم ادامه داد: یک روز روغن، یک روز تخم مرغ و یک روز مرغ و دیگر اقلام ضروری مورد نیاز مردم در بازار دچار کمبود می‌شود.

وی اضافه کرد: کاهش کاذب اقلام ضروری سبد معیشتی مردم و ایجاد مشکلات ناشی از آن در بازار ثمره سوء مدیریت‌ها است.

امام جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه مسئولان در روزهای پایانی سال باید نظارت موثر و محسوس بر بازار را تقویت کنند، گفت: کم کاری مسئولان در هر سطحی که باشد گناهی نابخشودنی است و باید مدیریت بازار باید به نحو موثری اعمال شود.

بیانات رهبری راهبرد برجامی ایران است

تارم با اشاره به بیانات اخیر رهبری در جمع فرماندهان ارتش، تصریح کرد: ریشه تمام ناکامی‌های دشمن اشتباه محاسباتی آنان در شناخت ملت ایران و سرمایه‌های مادی، معنوی و انسانی این سرزمین است.

وی ابراز کرد دولت انقلابی مورد تاکید رهبری را نباید تنها به رئیس جمهوری جوان تقلیل داد بلکه دولت جوان انقلابی مد نظر است که باید جوان و انقلابی باشد.

امام جمعه شهرستان قشم عنوان کرد: منظور از جوان بودن صرفا سن و سال نیست بلکه روحیات، صفات و ویژگی‌های جوانی است که باید مد نظر قرار بگیرد.

تارم بیان کرد: ممکن است جوانی تنها اهل پشت میز نشینی بوده و اهل حضور در میان مردم و نقاط مختلف کشور نباشد؛ اما فرد میان سالی همچون شهید سلیمانی سراسر از روحیه جوانی برخوردار بود که این مهم باید مد نظر قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: در ایران هیچکس گوشش بدهکار یاوه‌گویی‌های آمریکا و اروپا نیست بلکه سخن منطقی جمهوری اسلامی ایران آن است که آمریکا باید به تعهداتش عمل کند، تمام تحریم‌ها تمام لغو و در عمل و نهروی کاغذ مورد راستی آزمایی قرار بگیرد سپس ایران به تعهدات برجامی خود باز خواهد گشت.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: این نقش راه جمهوری اسلامی ایران است و هر سخنی بر خلاف این راهبرد خسارت بار است.

رمز بقای انقلاب مطابقت آن با فطرت انسانی است

تارم عنوان کرد: هیچ ویروس داخلی و خارجی مانع از اراده مردم ایران در پاسداشت و گرامیداشت انقلاب اسلامی نخواهد شد و حضور شکوهمند آنان در رزمایش راهپیمایی ۲۲ بهمن گواهی بر این مدعاست.

وی افزود: انسانی که در همه حال خدا و حلال و حرام الهی را ملاک قرار دهد و تقوا را فراموش کند، خداوند آتش دوزخ را بر او حرام می‌کند.

امام جمعه شهرستان قشم اظهار کرد: فطرت و ذائقه اصلی انسان گرایش به ایمان و مکارم اخلاقی دارد.

تارم خاطرنشان کرد: یکی از رازهای ماندگاری انقلاب اسلامی ایران مطابقت آن با فطرت انسان است که منحصر به زمان نبوده و در طول تاریخ جاودانه است.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=560937
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,357 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی