تجلی دانش بومی در حوزه انرژی با ساخت مگا پروژه اسکله نفتی بندر شهید رجایی

نائب رییس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از اسکله ۱و۲ نفتی بندر شهید رجایی در جریان احداث سه پست اسکله نفتی این بندر که جز پروژه های سال جهش تولید است قرارگرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علی رضا محمدی کرجی ران، مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بازدید نائب رییس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بندر شهید رجایی با اشاره به احداث پروژه های متعدد توسعه‌ای در حوزه انرژی اظهار کرد: یکی ازچشم اندازهای مهم ترسیم شده دربندرشهید رجایی ایجاد زیرساخت‌ها بندری ودریایی در حوزه انرژی متوازن با ساخت ابر پروژه پالایشگاهی نظیر نفت ستاره خلیج فارس است که درمحیط پیرامونی بندراحداث شده است .

وی افزود: هدف از اجرای این پروژه ها اول پاسخ به نیاز و تامین مواد اولیه ‌صادرات محصولات پالایشگاههای همجوار است و ‌دوم اینکه بتوانیم سهم کشور را در حوزه بانکرینگ (سوخت رسانی به کشتی )ارتقا بخشیم.

مدیر کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان گفت:یکی از مهم‌ترین پروژه های که در حوزه انرژی در بندر شهید رجای در حال انجام است احداث سه پست اسکله نفتی بعنوان یک مگا پروژه ی اسکله سازی است که از پیچیدگی های فنی و عمرانی خاصی برخوردار است.

محمدی کرجی ران با بیان اینکه مشکلات و موانع متاثراز اپیدمی ویروس کرونا و تحریمهای ظالمانه نتوانسته در روند احداث این پروژه خللی بوجود آورد خاطرنشان کرد: این پروژه نیز بمانند دیگر پروژها حوزه دریایی و بندری استان با همت والای متخصصان داخلی و هم افزایی و هماهنگی آحاد مختلف سازمانی و مجموعه های مرتبط در حال پیشرفت است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی سرمایه گذاری لازم برای احداث این پروژه نفتی را ۱۶۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با بهره داری از این پروژه که بخشی از آن تا پایان سال به انجام می رسد ۳۵ درصد ظرفیت نفتی بندر شهید رجایی ارتقا می یابد.

محمدی کرجی ران اعتبارتامین شده برای این پروژه را از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد.

انتهای پیام/