بهره برداری از طرح های برق منطقه‌ای در هرمزگان/دو روستا برق دار شدند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ هاجر عبدی مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان در حاشیه برق رسانی به این روستاها اظهار کرد: این روستاها با هزینه ۱۴ میلیارد ریال در مدت ۲ ماه تامین برق شده است.

وی افزود: برق این روستاها از پنل های خورشیدی با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ وات استفاده شده که در نوع خود در کشور منحصر به فرد است.

عبدی ادامه داد: برای تامین برق مناطق روستایی در کشور از سیستم‌های یک هزار وات استفاده می‌شود که برای نخستین بار در کشور از پنل های ۲ هزارو ۵۰۰ وات برای روستاهای هرمزگان استفاده شده است.

همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی هم گفت: عملیات اجرایی احداث نیروگاه سیریک هرمزگان نیز بزودی شروع خواهد شد.
همایون حائری در مورد رفع نوسانات برق در روستاها از مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان خواست که این موضوع را به دقت مورد بررسی قرار داده و گزارشی در این زمینه تهیه کنند تا اقدام‌های لازم جهت رفع آن انجام گیرد.

روستاهای سربند و دهانه گیرا در شهرستان حاجی آباد دارای ۲۰ خانوار هستند.

شهرستان حاجی آباد در ۱۶۵کیلومتری شمال بندرعباس مرکز هرمزگان قرار دارد که دارای سه بخش مرکزی، احمدی و فارغان، ۲ شهرحاجی‌آباد و فارغان، ۶ دهستان شامل دراگاه، طارم، فارغان، آشکارا، کوه‌شاه و احمدی و حدود ۳۷۴ آبادی است.

فریدون همتی استاندار هرمزگان روز دوشنبه در حاشیه بهره برداری از طرح‌های برق رسانی هرمزگان به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور رییس جمهوری افزود: برای برق رسانی به این روستاها بیش از ۳۰۳ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی بیان داشت: در این مدت همچنین ۶ روستای سخت گذر در شهرستان‌های بشاگرد، حاجی‌آباد و پارسیان از طریق سیستم‌های فتوولتائیک برق دار شدند
استاندار هرمزگان اظهارداشت: برق رسانی به پنج روستای بدون برق در نقاط سخت گذر استان نیز تا پایان سالجاری انجام می‌شود.
همتی خاطرنشان کرد: طرح برق‌رسانی به ۳۰۰ خانوار عشایر کوچ‌رو در سطح هرمزگان نیز از طریق سامانه های تولید برق خورشیدی قابل حمل تا پایان امسال اجرا خواهد شد.
استاندار هرمزگان ادامه داد: کل روستاهای برق‌دار استان  تاکنون یک‌هزار و ۷۴۴روستا و با جمعیتی بالغ بر ۷۸۱هزار نفر است.

انتهای پیام/