تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 506238
تاریخ انتشار:جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه سراسر استان عنوان شد؛

راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی بریدن از نفت و رفتن به سمت رونق تولید است/ اینستکس یک موضوع توخالی و در حد شعار است

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی بریدن از نفت و رفتن به سمت رونق تولید است، اظهار کردند: هر زمان تولید رونق بگیرد و حرکتش شتاب بگیر آن زمان مالیات افزون می‌شود.

راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی بریدن از نفت و رفتن به سمت رونق تولید است/ اینستکس یک موضوع توخالی و در حد شعار است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی بریدن از نفت و رفتن به سمت رونق تولید است، اظهار کردند: هر زمان تولید رونق بگیرد و حرکتش شتاب بگیر آن زمان مالیات افزون می‌شود.

راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی بریدن از نفت و رفتن به سمت رونق تولید است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ،نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه تنها راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی بریدن از نفت و رفتن به سمت رونق تولید است،اظهار کرد: هر زمان تولید رونق بگیرد و حرکتش شتاب بگیر آن زمان مالیات افزون می‌شود.

خطیب جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه در بحث انرژی هسته‌ای و صنایع نظامی محکم ایستاده‌ایم  اما در زمان طاغوت آمریکا تعیین می‌کرد چه کنیم و هیچ استقلالی نداشتیم.گفت :در زمان رژیم پهلوی تنها اطاعت گوی آمریکایی‌ها بودیم و تنها باید چشم می‌گفتیم، حکومت پهلوی به دستان افرادی مزدور و دست‌نشانده اداره می‌شد و تنها بله قربان گوی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بودند.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین مانع پیشرفت ایران در رأس همه سلسله پهلوی بود، اظهار کرد: قبل از انقلاب می‌گفتند مگر زور مشت به درفش می‌رسد که می‌خواهید حکومت پهلوی را سرنگون کنید اما امام خمینی(ره) ثابت کرد که با پشتوانه مردم می‌شود و شد.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) عنصر اراده ملی که جان‌مایه پیشرفت همه جانه و حقیقی است را در کانون اداره کشور قرار داد و روحیه “ما می‌توانیم” را در تمامی امور گسترانید و توانایی جوانان ایرانی و خوداتکایی را به جهانیان ثابت کرد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی در ادامه بابیان اینکه امام خمینی(ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستور داد نهادهایی که تأسیسشان احساس می‌شود به‌سرعت تشکیل شود، خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران قدرتمند و توانمند بود اما برای ملتی که دشمنان قدرتمندی داشت و دارد نیازمند سپاه پاسداران و بسیج بودیم که به‌درستی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی دستور به تشکیل آن داد.

وی با اشاره به اینکه زمانی که امام خمینی(ره) رسیدگی به نیازمندان و فقرا را سرلوحه امور قرار داد و به همین منظور کمیته امداد امام خمینی(ره) تشکیل شد و برکات فراوانی به همراه داشت، اضافه کرد: سالی که وارد استان هرمزگان شدم، عالمان دینی کمی در استان هرمزگان وجود داشت و فقدان عالم دینی به‌جز هرمزگان در سایر نقاط کشور احساس می‌شد که به همین منظور امام خمینی(ره) سازمان تبلیغات اسلامی را تشکیل داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان بابیان اینکه باید بدانیم بودجه‌ای که دولت به این نهادها می‌پردازد کافی نیست اما کمک‌های مردم آن را کامل می‌کند، عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی نیازمند حمایت مالی خیرین و مردم است و مانند کمیته امداد امام خمینی(ره) نیازمند کمک‌های مردمی است تا بسیاری از روستاها که در فقدان عالم دینی به سر می‌برند، صاحب عالم دینی شوند.

وی با اشاره به‌ روز قلم، اظهار کرد: قلم‌ها باید هدف‌دار و متناسب با نیاز جامعه حرکت کند و آهنگ حرکت قلم با کاغذ باید با نیازهای جامعه هماهنگ باشد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی افزود: قلمی که جامعه را ناامید کند، قلم خیانت است زیرا امروز جامعه نیازمند امید دارد نه امید خیالی بلکه امید حقیقی.

وی بابیان اینکه در نظام اسلامی و ملت شهید داده و رنج‌کشیده نیاز به حمایت واقعی دارد، تصریح کرد: اهل‌قلم با قلم‌های خود باید در مسیر ترویج امید در جامعه پیش بروند.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه اگر بخواهیم از نفت عبور کنیم باید مالیات جایگزین آن شود، اظهار کرد: هر زمان تولید رونق بگیرد و حرکتش شتاب بگیر آن زمان مالیات افزون می‌شود.

وی اضافه کرد: با صنایع، کشاورزی، دامداری و تولید فکر و اندیشه است که رونق تولید شکل می‌گیرد پس باید بیش‌ازپیش در این حوزه فعالیت کنیم.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با بیان اینکه آن روز که نفت از سبد درآمد کشورمان خارج شود آن روز، روز خوشبختی ماست، خاطرنشان کرد: آن زمان کسی نمی‌تواند با دامداری، کشاورزی و صنایع ما بازی کند و راه رسیدن اقتصاد مقاومتی بریدن از نفت و رفتن به سمت رونق تولید است.

وی با تبریک ولادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع)، عنوان کرد: این ده روز به‌عنوان هفته برکت و احسان نامیده شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان در پایان گفت: مسلمان نباید نسبت به غم مسلمان بی تفاوت باشد.

اینستکس یک موضوع توخالی و در حد شعار است

حجت الاسلام عبداللهی، امام جمعه موقت پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه پارسیان با تبریک میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) و آغاز دهه کرامت، اظهار کرد: آنچه که در فضائل حضرت معصومه(س) است از حضرت جوادالائمه(ع) روایت است که هرکسی قبر عمه ام در قم را زیارت کند بهشت بر او واجب است.

عبداللهی افزود: بانوان، دختران و نسل جوان امروز باید از خصائص و ویژگی های حضرت معصومه(س) درس بگیرند و در سبک زندگی اجتماعی خود از این الگوی نمونه استفاده نمایند.

وی، به دیدار کارگزاران حج تمتع با مقام معظم رهبری اشاره و به سخنان قابل تامل ایشان پرداخت و گفت: فریضه حج نمایش بندگی و نمایش خضوع در برابر خالق است و اینکه عده ای خطاب می کنند حج را سیاسی نکنید و به موضوع عبادی آن بپردازید، معنا و مفهوم درستی ندارد.

امام جمعه موقت پارسیان، سیاسی نکردن حج را اینگونه تبیین و تاکید کرد: ایجاد وحدت یک امری سیاسی است و دفاع و حمایت از فلسطین و مظلومان جهان نیز یک عمل و کار سیاسی به شمار می رود و حاجیانی که به حج مشرف می شوند در زمینه رفتار و کردار و گفتار باید مراقب باشند زیرا که هویت یک کشور با فرهنگ و تمدن را به دنیا نشان می دهد.

حجت الاسلام عبداللهی، به روزهای پایانی فرصت ۶۰ روزه جمهوری اسلامی ایران به اتحادیه اروپا اشاره و تصریح کرد: فرصت ۶۰ روزه جمهوری اسلامی ایران به اتحادیه اروپا، شانزده تیرماه به پایان می رسد، اقدام هوشمندانه ایران یک پیام مقتدرانه داشت که همه به این باور رسیده اند که موضوع اینتکس یک فرمول توخالی و در حد شعاری بیش نیست.

وی، خطاب به مسئولان کشور، گفت: مسئولان به این نکته توجه کنند که ما با حضور جهادی می توانیم همه تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم، همین که در حوزه دفاعی اقلامی را وارد نکردیم و امروز خودکفا شده ایم و پهباد پیشرفته دشمن را نابود می‌کنیم، پس در حوزه های دیگر نیز می توانیم موفق شویم.

امام جمعه موقت پارسیان، در پایان به برخی کلاهبرداری های اینترنتی در شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: کلاهبرداری های اینترنتی در شهرستان زیاد شده و باید هشدارهای اداره تشخیص سایبری پلیس فتای شهرستان که می‌گویند این کلاهبرداری ها به سمت مسائل اخلاقی رفته، توجه نماییم.

برگ برنده ترامپ در انتخابات آینده آمریکا مذاکره کردن با ایران است

حجت الاسلام مهدی دُری امام جمعه رودان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران حج امسال اظهار کرد: هرحاجی ایران باید با رفتار و کردار خود به ملیت و هویت جمهوری اسلامی آبرو ببخشد و عزت ایران اسلامی را حفظ کند.

امام جمعه رودان با اشاره به سخن نادرست بعضی ها که می گویند حج را سیاسی نکنید افزود: ابعاد حج مصادف با خواسته دین مبین اسلام و عین دستور اسلام است ومسلمانان دنیا با هرنژاد و قومیت و مذهبی در کنار هم قرار می گیرند و یک اتحاد بزرگی را شکل می دهند.

دُری با بیان اینکه در برائت از مشرکین باید مرگ برآمریکا گفته شود ادامه داد: در انجام فریضه حج، مسلمانان باید هویت ظالمین و مستکبرین را به دنیا اعلام کنند و همچنین ازمردم مظلوم فلسطین و یمن دفاع کنند که چه ظلمی در حق آنان شده است.

وی با اشاره به اینکه کسانی هستند که هزینه حج را کمک به سعودی ها می دانند و بجای آن باید به فقرا بدهیم اضافه کرد: دین مبین اسلام برای تمام  مشکلات برنامه دارد اگر ما زکات و خمس مال خودمان را بپردازیم فقیری بوجود نمیاد اگر فقیری هست بخاطر کوتاهی ما است و دلیلی نیست که بخواهیم یک امر واجبی را بخاطر مشکلات فقر انجام ندهیم.

امام جمعه رودان تصریح کرد: ما باید چشممان به دهان رهبرانقلاب و مراجع باشه که فتوا و نظرشان درخصوص این مسائل چی هست نه اینکه بخواهیم فضاسازی کنیم و موضوع هزینه حج را پیش بکشیم.

دُری  با بیان اینکه خواسته آمریکا وعربستان شکل نگرفتن اتحاد مسلمانان درفریضه حج است افزود: حجاج ایرانی برای شکل گیری وحدت و انسجام مسلمانان در کنار آنان نمازجماعت می خوانند و تاکید شده در نمازجماعت آنان شرکت کنیم تا بهانه ای برای غیرمسلمانان نباشد که بخواهند با تبلیغ و فضاسازی شعیه را کافر بدانند.

وی ادامه داد:آنها گیر این پول حج ما نیستند آنقدر نفت دارند که به راحتی می توانند خودشان را اداره کنند پس ما نباید بهانه دست دشمن بدهیم و میدان را خالی کینم.

امام جمعه رودان تصریح کرد: مواضع قاطع مقام معظم رهبری دربرابر آمریکا  و سرنگونی پهبادشان توسط ایران اسلامی، آمریکایی ها مفتضح شدند و وقتی می بینند پشت سرهم در مقابل جمهوری اسلامی شکست می خورد بدنبال مذاکره مجدد هستند.

خطیب جمعه رودان اظهار کرد:وقتی پاسداران این مرز و بوم متوجه انسان های داخل هواپیمای آمریکایی می شوند و بجای آن پهبادشان را می زنند این انسانیت ایرانی ها را می رساند که ما مثل آمریکایی ها وحش و حیوان نیستیم که بخواهیم هواپیمایی با سیصد مسافر بی گناه را هدف قرار بدهیم.

دُری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری مذاکره با آمریکا را تعبیر به سم می کنند وباید مسئولان ما توجه داشته باشند و فریب دشمن را نخورند ادامه داد: ترامپ بخاطراینکه بخواهد در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا موقعیتی و امتیازی برای خود بوجود بیاورد بدنبال مذاکره هستند و برگ برنده شان مذاکره با ایران و کره شمالی هست و به شدت دنبال آن هستند.

وی اضافه کرد:آنها اگر قرار بود در مذاکره کاری کنند از برجام خارج نمی شدند اینها درس خودشان را پس دادند و وظعیتشان برای ملت ایران مشخص شده است.

امام جمعه رودان خاطرنشان کرد:الآن که ما از تعهدات برجامی عقب کشیدیم آنها به دست و پا افتادند و باز می خواهند با روش های مختلف ما را سرگم کنند انها بدنبال این نیستند که ما نتیجه ای از این برجام بدست بیاریم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=506238
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,562 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی