منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۶
شناسه خبر: 328655
گروه :خبر
hormoz

محسن هاشمی در گفتگو با روزنامه آفتاب یزد با پیش بینی ادامه دار بودن ریاست جمهوری روحانی گفته است:5 میلیون بیکار ؛ 40 میلیون زیر خط فقر داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ فضای سیاسی قبل از انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، نگرانی هایی را از باب ایجاد اختلاف میان اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل که در انتخابات مجلس، با هم ائتلاف کرده بودند را ایجاد کرد.

محسن هاشمی مهم‌ترین پارامتر در آینده ایران و تعیین آرایش سیاسی کشور را اقتصاد می داند. وی در این باره به آفتاب یزد می‌گوید: «جریان سیاسی که مخالف رابطه مسالمت‌آمیز ایران با دنیاست، وضعیت اقتصادی کشور را آشفته تر خواهد کرد و طبیعی است که نمی‌تواند در آینده سیاسی کشور جایگاه مناسبی داشته باشد.»
بخش هایی از گفتگوی آفتاب یزد با محسن هاشمی رفسنجانی در ادامه می آید:

وقتی شما می توانید پیش بینی درستی از شرایط داشته باشید که مولفه ها و پارامترهای موثر در تعیین وضعیت را درست شناسایی کنید. به نظر من مهمترین پارامتر موثر در آینده ایران، بحث اقتصاد است.
ما در شرایط فعلی یک رکود بلند مدت تورمی را تجربه کردیم و با این قیمت جهانی نفت، حتی با وجود رفع تحریم ها، نباید انتظار درآمدهای باد آورده وهنگفت دهه هشتاد را داشته باشیم.
به عبارت دیگر ما خود را باید برای تداوم شرایط سخت فعلی در عرصه اقتصاد حتی با فرض گشایش در سیاست خارجی و رفع تحریم ها آماده کنیم و طبیعتاً اگر براثر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و یا عوامل دیگر داخلی وخارجی در پرونده هسته ای مشکلی ایجاد شود شرایط به مراتب سخت تر خواهد شد.
شرایط سخت اقتصادی یعنی 5میلیون نفر بیکار، یعنی رشد منفی اقتصادی در مجموع 5سال، یعنی 40 میلیون نفر زیر خط فقر و 20میلیون نفر فاقد حداقل شرایط زندگی، و یعنی ورشکسته‌بودن سیستم بانکی.
این شرایط اقتصاد کشور است و با شعار دادن هم اصلاح نمی شود، طبیعی است که مردم به کسی نیاز دارند که برنامه اجرایی روشنی برای رفع معضلات اقتصادی داشته باشد واین برنامه باید توسط سیاست خارجی کشور حمایت شود.
طبیعی است که با این قیمت نفت، دولت دچار کمبود منابع است، منابع لازم جهت سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در کشور باید هم توسط بخش خصوصی داخلی وهم سرمایه‌گذاری خارجی تامین شود و متاسفانه بخش خصوصی داخلی که عمدتا در اختیار نهادها وشبه نهادهاست در دهه اخیر عمده منابع خود را به ساخت‌وساز تجاری و مسکونی لوکس اختصاص داده و با رکود فعلی دچار بحران شده است و باید سیاست ها وسبد دارایی های خود را اصلاح کند.
بنابراین سرمایه گذاری در دوره پیش رو می‌تواند موتور محرکه اقتصاد کشور باشد تا از طریق افزایش تولید هم ایجاد اشتغال کند وهم با درآمد مالیاتی به دولت کمک کرده وهم تراز بازرگانی کشور را بهبود ببخشد.

جریان میانه رو به صورت طبیعی از آقای دکتر روحانی برای تداوم ریاست جمهوری ایشان حمایت خواهد کرد و در صورتی که مسئله خاصی اتفاق نیفتاد، دکترروحانی با آراء بالاتری نسبت به دوره قبل رئیس جمهور خواهد شد. اصولگریان معتدل نیز تاکنون نسبت به این اتفاق موضع منفی نگرفته اند و نشانه ای وجود ندارد مبنی براینکه بخواهند راه خود را از مسیر دولت اعتدال جدا کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است