منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۳
شناسه خبر: 230193
گروه :خبر
13940724000475_PhotoA
 

انتفاضه جدید روز شانزدهم را پشت سرگذاشت

۵ شهید و دهها مجروح در جمعه خشم فلسطین

بنا به گزارش رسانه های فلسطینی با احتساب پنج شهید فلسطینی امروز جمعه (روز خشم) شمار شهدای انتفاضه جدید فلسطینی ها در شانزدهمین روز به 39 نفر رسید و 1500 نفر نیر مجروح شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که امروز جمعه همزمان با روز خشم در فلسطین پنج فلسطینی به شهادت رسیدند که سه نفر از نوار غزه و دو نفر دیگر از کرانه باختری بودند.

برپایه این گزارش ، اشرف القدره با اعلام این خبر افزود: یحیی عبدالقادر فرحات 24 ساله در جریان درگیری که با نیروهای اسراییلی در نقاط تماس نوار غزه خصوص گذرگاه بی حانون در شمال این باریکه  با مناطق صهیونیست نشین صورت گرفت به ضرب گلوله صهیونیست ها به شهادت رسید و 100 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در همین حال ایمن السحبانی مدیر بخش اورژانس  بیمارستان شفای غزه هم اعلام کرد که محمود حامد حمیده 22 ساله شهروند غزه ای نیز در نزدیکی منطقه نظامی ناحل عوز در شرق شهر غزه به ضرب گلوله صهیونیست ها به شهادت رسید.

به نقل از فلسطین الیوم شوقی جمال جبر عبید 37 ساله از اردوگاه آوارگان جبالیا در نوار غزه هم که در درگیریهای جمعه هفته گذشته در گذرگاه ایرز در شمال نوار غزه با نیروهای اشغالگر اسراییلی زخمی شده بود بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

در الخلیل واقع در کرانه باختری نیز یک جوان فلسطینی که به زعم صهیونیستها برای عملیات چاقو زنی آماده می شد به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر به شهادت رسید.

در نابلس واقع در کرانه باختری هم  یک جوان 19 ساله به نام ایهاب حننی در جریان درگیریهایی که در شرق این شهر میان فلسطینی ها و صهیونیستها رخ داد به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسید که با شهادت وی شمار شهدای روز خشم فلسطینی ها که با هدف دعوت برای استمرار انتفاضه برگزار شد به پنج نفر رسید.

از ابتدای قیام جدید فلسطینی ها (اول اکتبر جاری) که رسانه های فلسطینی نام انتفاضه قدس برآن نهاده اند تا کنون 39 نفر به شهادت رسیده اند و بیش از 1500 فلسطینی دیگر نیز زخمی شده اند. از این بین هفت نفر کودک و یک نفر هم اسیر بوده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است