منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۳
شناسه خبر: 228158
گروه :خبر

کمری باریک و شکمی صاف به راحتی با ورزش کردن ایجاد نمی‌شود. اینکه با ورزش بتوانیم چربی‌های ناحیه خاصی از بدن را آب کنیم، تقریبا غیرممکن است. با این وجود با داشتن برنامه ورزشی هوشمندانه و ورزش کردن منظم و سخت می‌توان بدن را شکل داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  همراه با ورزش باید به تغذیه نیز توجه کرد. نمی‌توان تنها با انجام مکرر دراز و نشست شاهد آب شدن چربی‌های ناحیه کمر و شکم بود. با این حال استفاده از 5 ورزش زیر همراه با تغذیه مناسب می‌تواند به این کار کمک کند.

 

1- ورزش‌های کوتاه مدت و شدید:

 

برای اینکه کمر را باریک‌تر کنید باید تمامی چربی‌های بدن را بسوزانید. ورزش‌های کوتاه مدت و شدید بهترین راه برای چربی‌سوزی هستند. این ورزش‌ها به سوزاندن چربی‌های ناحیه شکم بسیار کمک می‌کنند. این ورزش‌ها باعث می‌شوند که تا چند ساعت بعد از انجام ورزش سوخت و ساز بدن افزایش یابد. برای مثال می‌توانید 10 ثانیه بسیار شدید بدوید یا بر روی دوچرخه پدال بزنید و 50 ثانیه این کار را با شدت متوسط انجام دهید. این کار را 8 تا 10 دقیقه ادامه دهید.

 

2- پلانک از بغل:

 

این ورزش بر روی میانه بدن قسمت پایین کمر کار می‌کند. برای شروع در هر طرف 2 ست 15 ثانیه‌ایی پلانک انجام دهید. می‌توانید یکی از پاها را بر روی یک نیمکت قرار دهید تا چالش حرکت افزایش یابد.

 

5- حرکت ورزش دیگری که می‌تواند به لاغر شدن قسمت کمر کمک کند، به شرح زیر است: روی زمین دراز بکشید پاها را 90 درجه خم کنید طوری که ساق پاها با زمین موازی شود و دست‌ها را بالای سر دراز کنید. حالا در حالی که با پاها حرکت دوچرخه می‌زنید، دست‌ها را نیز به ترتیب به سمت بالا و پایین بدن بکشید طوری که یک دست در کنار بدن قرار بگیرد و یک دست در کنار سر قرار بگیرد.

 

4- حرکت بارفیکس: این حرکت به قوی‌تر شدن عضلات کمر و بازوها کمک می‌کند بدین شکل قسمت کمر باریک‌تر می‌شود.

 

5- حرکت دیگری که بر روی عضلات باسن و کمر کار می‌کند و باعث باریک‌تر دیده شدن کمر می‌شود به شرح زیر است: بر روی زمین دراز بکشید پاها را خم کنید و کف پاها را بر روی زمین قرار دهید دست‌ها را در کنار بدن قرار دهید. با منقبض کردن عضلات باسن کمر و باسن را از روی زمین بلند کنید، طوری که از گردن تا زانو بدن در یک خط قرار بگیرد. در سه ست 10 تایی این حرکت را انجام دهید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است