منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲
شناسه خبر: 220591
گروه :خبر
62

مدیرکل سازمان بهزیستی با بیان اینکه در استان 44 هزار نفر دچار معضل اعتیاد هستند، افزود:سن اعتیاد به نوجوانی یا پایین تر از سن نوجوانی و زیر 15 سال آمده است و از مصرف مواد سنتی به مواد صنعتی گرایش پیدا کرده است.

سیما مرادی، مدیرکل سازمان بهزیستی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به تعداد معتادین استان گفت : طبق آمار ستاد مواد مخدر در استان 44 هزار نفر دچار معضل اعتیاد هستند که ازاین تعداد 20 درصد تحت درمان اداره بهزیستی اند.

 

 

وی افزود:با توجه به چند سال اخیر مراکز ساماندهی افراد معتاد در حال افزایش است که بجای اینکه در خیابان ها و پارک ها رها باشند به این مراکز رجوع می کنند.

 

 

مرادی تصریح کرد: سن اعتیاد به نوجوانی یا پایین تر از سن نوجوانی و زیر 15 سال آمده است و از مصرف مواد سنتی به مواد صنعتی گرایش پیدا کرده است و با این وجود اعتیاد در زنان بیشتر شده است.

 

 

مرادی تاکید داشت :برای پیشگری از اعتیاد ما 153 تیم در حال حاضر داریم که 273 هزار نفر از جمعیت 6 تا 66 سال از استان که معادل 23 درصد جمعیت استان هستند تحت پوشش قرار داده ایم.

 

مدیر کل سازمان بهزیستی اظهار داشت : علاوه بر مواد مخدر مانند تریاک و شیشه و حشیش و غیره که در جامعه رایج هستند از قرص های که بدون تجویز دکتر در دارو خانه ها به صورت آزاد داده می شود و این قرص ها باعث اعتیاد افراد می شوند.

 

 

مدیر کل سازمان بهزیستی با اشاره به افزایش مصرف موادی مانند پان، بی تی و ناس که در دهان قرار می دهند در جوانان استان خاطر نشان کرد: قرص های مانند ترامادول و متادول و انواع قرص های خواب آور که بیشتر پزشکان برای روان درمانی استفاده می کنند ولی اشخاص به صورت آزاد از داروخانه ها خریداری کرده و مصرف می کنند.

 
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است