منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱
شناسه خبر: 366211
گروه :خبر
81892847-70399413

شهردار بندرعباس اظهار کرد: شهر بندرعباس بیش از 500 هزار نفر جمعیت دارد و بیشترین جمعیت را در بافت فرسوده خود جای داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عباس امینی‌زاده شهردار بندرعباس در همایش شورای اجتماعی محلات با اشاره به اینکه شهر بندرعباس 7 هزار  هکتار مساحت دارد که از این میزان 43 درصد آن بافت فرسوده و قدیمی است، گفت: شهر بندرعباس بیش از 500 هزار نفر جمعیت دارد و بیشترین جمعیت را در بافت فرسوده خود جای داده است.

وی افزود: توسعه مناسب شهر نیازمند سرمایه‌گذاری و مشارکت عمومی که این رشد و توسعه فیزیکی شهر بندرعباس به تناسب رشد جمعیت نبوده است، در صورتی که باید به همان گونه که در صنایع سرمایه‌گذاری می‌شود، برای پیشرفت شهر نیز توسعه ایجاد کنیم.

شهردار بندرعباس اظهار کرد: برنامه‌ریزی، تامین منابع، نیروی انسانی، امکانات و در کنار آن مشارکت دستگاه‌های اجرایی و سرمایه‌گذاران جزء ارکان توسعه است، ولی چیزی که از همه مهم‌تر است، مشارکت همه شهروندان است.

وی با توجه به اینکه سال گذشته اقدامات تاثیرگذاری در محلات قدیمی و بافت فرسوده بندرعباس انجام شده است، افزود: در این دوره مدیریتی توسعه متوازن محلات شهر بندرعباس در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم به نسبت محلات توسعه یافته، محلاتی که از لحاظ توسعه یافتگی در سطح مناسبی نبودند را به سطح خوب و قابل قبول برسانیم.

امینی زاده تصریح کرد: در سه سال گذشته 21 خیابان جدید، 24 زمین ورزشی، 100 پارک محله‌ای و صدها پروژه کوچک و بزرگ دیگر توسط شهرداری بندرعباس به منظور رفاه حال شهروندان و افزایش سطح رضایتمندی ایجاد شده است.

شهردار بندرعباس بیان کرد: در حال حاضر احداث سه فرهنگسرا نیز در دستور کار قرار دارد که یکی از این پروژه‌ها در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: احداث بازارچه‌ها محله ای  یکی از اقداماتی است که مهمترین اثر آن کاهش هزینه‌های شهروندان و کاهش حمل‌ونقل به مرکز شهر است.

امینی‌‌زاده در ارتباط با وضعیت حمل و نقل عمومی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ اتوبوس جدیدی از سوی دولت به شهرداری‌ها واگذار نشده است، گفت: با مصوبه شورا اسلامی شهر پیگیر اجرای پروژه BRT در شهر بندرعباس هستیم که برای رسیدن به این مهم تعداد 26 دستگاه اتوبوس 15 متری 3 محوره به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه خواهد شد.

شهردار بندرعباس تاکید کرد: با احداث و اصلاح پیاده‌رو‌ها، توجه به عنصر انسانی و شهروندان را افزایش داده و در سطح شهر و محلات این مهم را توسعه بخشیدیم.

امینی زاده با بیان اینکه سیستم شهرداری‌ها یک روال درآمد هزینه‌ای دارد، تصریح کرد: بزرگترین محور توسعه در کنار همه کمبودها، مشارکت شهروندان در زمینه‌های مختلف است.

وی افزود: هزینه جمع‌آوری زباله و رفت و روب معابر در یک سال بالغ بر 300 میلیارد ریال است که شهروندان می‌توانند با کاهش تولید زباله شهرداری را یاری نمایند و این هزینه صرف پروژه‌های عمرانی برای آبادانی شهر و زیباسازی محلات شود.

امینی زاده خاطرنشان کرد: مشارکت مردم باعث پیشبرد پروژه‌ها می‌شود که قطعا شهر قوی، با شهروندان قوی داشت و نقش آنها در سرعت و رشد پیشرفت غیر قابل انکار است.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است