43 درصد از مساحت شهربندرعباس بافت فرسوده است

+ پ -
۴۳ درصد از مساحت شهربندرعباس بافت فرسوده است

شهردار بندرعباس اظهار کرد:شهر بندرعباس حدود ۳ هزار بافت فرسوده را به خود اختصاص داده است و که ۴۳ درصد از مساحت شهر را شامل می شود که این یکی از مشکلات برای شهر است.

عباس امینی زاده ،شهردار بندرعباس در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به اینکه شهر شهربندرعباس حدود ۷ هزار و۱۰۰هکتار مساحت که با بیش از ۶۹ هکتار از حریم آن محدود شهر  به خود اختصاص داده است گفت: جمعیت شهری خود را با بیش از ۵۰۰ هزار نفر است که این شهر توسط مردمان خونگرم  خود با و بامدیریت یکپارچه در حال چرخ است .

وی افزود:شهر بندرعباس حدود ۳ هزار بافت فرسوده را به خود اختصاص داده است و که ۴۳ درصد از مساحت شهر را شامل می شود که این یکی از مشکلات برای شهر است.

شهردار بندرعباس با توجه به اضافه نشدن دستگاه حمل و نقل عمومی در شهر اظهار کرد: بر اساس طرح جامعه ای که از قبل مطالعه شده بود موضوع اتوبوس پرسرعت را در دستور کار قرار داده ایم و هم اکنون کلنگ زنی آن صورت گرفته شده است و وسعی بر این است که تا آخر سال به بهره برداری برسد .

وی افزود: اعتبار راه اندازی تندرو ها ۴ ملییارد تومان است که اتوبوس هایش خریداری شده است و ریل گذاری های آن در حال انجام است .

امینی زاده تصریح کرد: برای بهبود عبور و مرور که تقاطع های غیر هم سطح را به خود  اختصاص داده ایم و از ۲۱ تقاطع غیر همسطح  در گذشته یکی از آن اجرا شده بود و هم اکنون به صورت هم زمان شش تقاطع از این تقاطع ها در حال اجرا است تا بتوانیم به آن افق منطق برسانیم و اعتبار این تقاطع ها بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان است .

وی با اشاره به موضوع سرمایه گذاری و پلاژ بانوان که هم اکنون در دست کار است، افزود:  تلاش براین که تا دهه فجر به نتیجه برسانیم با اعتبار بر  ۲۶ میلیارد تومان بوده است.

شهردار بندرعباس بیان کرد: یکی از موضوعات مهم در استان کمبود آب  است که با نصب تصفیه خانه های کوچک را در قالب های مختلف دستور کار قرار داده ایم و در هر منطقه ای دو دستگاه آبشیرین کن نصب شده است که با کاهش حداقل ۵۰ درصدی از آب شرب را داشته ایم و تلاش بر این است که به نتیجه بهتر برسیم.

وی با توجه به اینکه استفاده از پساب فاضلاب را در دستور کار قرار داده ایم گفت: حدود دویست لیتر برثانیه به شهرداری اختصاص داده شد که در سال ۹۶ به بهربرداری می رسد ونتیجه ثانوی این پساب فاضلاب برای حفظ محیط زیست و دریا ، کاهش استفاده از آب شرب و نهایت توسعه و نگهداشت بهینه فضای سبز است .

امینی زاده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در استان هرمزگان در تمامی شهرستان ها ساخت پارک بانوان دستور کار قرار داده شده است و در شهر بندرعباس سه پارک بزرگ بانوان اجرا شده است دو پارک آن به بهربرداری رسیده و یکی از آن ها با مساحت ۲ نیم هکتار  در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسانیم.

 

انتهای پیام/

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff