منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۰
شناسه خبر: 179543
گروه :خبر

یک ارائه دهنده ADSL‌ گفت: کاربری اینترنت متفاوت شده و تعداد افرادی که در یک خانه از اینترنت استفاده می‌کنند، افزایش یافته است؛ درحالیکه یک کاربر در کره جنوبی از اینترنت 50 مگابیتی و کاربر ایرانی از سرویس 512 کیلوبیتی استفاده می‌کند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، احمد نخجوانی، شب گذشته در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: تمام مسایل و مشکلات ما از سال 87 که شرکت مخابرات خصوصی شد، شروع شد و این درحالی است که مشکلی با دولت نداریم و در دو سال گذشته با تحولاتی که در بخش ارتباطات زیرساخت برای تامین پهنای باند افتاد، مشکلی وجود ندارد.

وی درباره اینکه شرکت‌های PAP هزینه کمی به مخابرات می‌پردازند، بر تبعیت از قانون و تعرفه‌های مصوبه تاکید کرد و افزود: شرکت‌های خصوصی ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت 40 درصد قیمت تمام شده سرویس را به مخابرات یعنی کسی که هم رقیب و هم تامین‌کننده امکانات در جایگاه انحصاری است، می‌پردازند.

نخجوانی درباره اتهام‌های وارده مبنی بر کم‌کاری شرکت‌های PAP برای توسعه ADSL گفت: این موضوع صحت ندارد و هم‌اکنون شرکت ها صدها هزار مشتری دارند که علاقمند به استفاده از خدمات بخش خصوصی هستند اما این امکان را ندارند چون در بیش از نیمی از مراکز مخابراتی به دلیل محدودیت امکانات و عدم همکاری مخابرات نمی‌توانیم سرویس بدهیم. در شرایطی شرکت مخابرات ایران نسبت به واگذاری میلیون‌ها پورت اینترنت پرسرعت در کشور اقدام کرده که از ارایه سرویس به شرکت‌های PAP خودداری کرده است.

وی خطاب به نماینده شرکت مخابرات ایران در این برنامه تلویزیونی اظهار کرد: مخابرات برای ورود ما به شهرهای مختلف امکانات نداد. به عنوان مثال در استان فارس دو سال معطل دریافت لینک‌های انتقال از سوی شرکت مخابرات ایران بودیم و تمام سوابق آن موجود است.

مدیرعامل شاتل درباره تغییر رویکرد کاربران در استفاده از اینترنت پرسرعت گفت: کاربری اینترنت بسیار متفاوت شده است و تعداد افرادی که در یک خانه از سرویس اینترنت استفاده می‌کنند، افزایش یافته و انتظار داریم از همان مصارف اینترنت در دنیای توسعه یافته مانند مدیاها، اپلیکیشن‌ها و ویدیوها برخوردار باشیم با این تفاوت که کاربر اینترنت در کره جنوبی با همین مصارف از پهنای باند 50 مگابیتی استفاده می‌کند و کاربر ایرانی با همان مصرف از سرویس 512 کیلوبیتی استفاده می‌کند.

نخجوانی افزود: آنچه کشور ما از آن رنج می‌برد، عمدتا در لایه شرکت مخابرات ایران است به طوری که طی یک سال و نیم گذشته در حوزه کمبود پهنای باند تحولات بسیار خوبی در کشور اتفاق افتاده است و این درحالی است که خیلی از شرکت‌های اینترنتی برای اینکه اینترنت را به دست مردم برسانند، با اینترنت جیره‌بندی شده مواجه بودند اما طی یک سال گذشته با تلاش شرکت ارتباطات زیرساخت پهنای باند اینترنت کشور دو برابر شده است و کاربرانی که اعتراض دارند، اعتراض شان به جا است چون سرویس دریافتی را با تقاضا و نیاز خود مقایسه می‌کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است