40 درصد از ترددهای هرمزگان ترانزیتی است/ تصادفات در حوزه غرب بیشتر از شرق استان است
+ پ -
۴۰ درصد از ترددهای هرمزگان ترانزیتی است/ تصادفات در حوزه غرب بیشتر از شرق استان است

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه ۴۰ درصد ترددهای استان را کامیونها و ترانزیت تشکیل می دهد، گفت: آمار موجود نشان دهنده این است که در حوزه غرب استان نسبت به حوزه شرق تصادفات بیشتری را داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سردار عزیزالله ملکی فرمانده انتظامی استان هرمزگان در مانور طرح زمستانی ترافیکی و راهداری استان ضمن تبریک هفته راهداری گفت: امروز استان هرمزگان در سطح کشور به عنوان استان نمونه در بحث کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای معرفی می شود و این امر شدنی نبود جز با تلاش ارزنده ای که مردم و مسئولین ما در راستای ارتقا فرهنگ رانندگی و همچنین بهبود جاده ها به انجام رساندند.

 

سردار ملکی با اشاره به تعامل بین مردم و مسئولین اظهار کرد: تا زمانی که مردم با ما همکاری نداشته باشند ماموریت ها منتج به نتیجه مطلوبی نخواهد شد و پیشرفت های استان در بحث ترافیکی نشان دهنده این است که ما پل ارتباطی بین مردم و مسئولین را پیدا نموده ایم و توانسته ایم در استانی که حدود سیزده هزار کیلومتر محورهای مواصلاتی دارد رتبه اول را در کشور به خود اختصاص دهیم.

 

وی در ادامه افزود: استان هرمزگان پایتخت اقتصادی کشور است و روزانه بالغ بر ۴۰ درصد ترددهای استانمان را کامیون های بزرگ و ترانزیت های بین المللی هستند که تردد می نمایند و ما موظف هستیم این حجم وسیع از تردد را کنترل و مدیریت نماییم.

 

عزیزالله ملکی تصریح کرد: اقدامات بسیار خوبی در شرق استان در حوزه ترافیکی صورت گرفته و نصب دوربین های کنترل سرعت گام بسیار خوبی بود که برداشته شده و  تلاشمان این است که در غرب استان نیز این سامانه راه اندازی شود زیرا در غرب استان نسب به شرق تلفات بیشتری را شاهد هستیم و اعتقاد ما بر این است که در تصادفات اگر کسی کشته شود آسیب های مرتبط گریبان گیر سایر اعضای خانواده می شود.

 

وی در ادامه اظهار داشت: یکی از مسائلی که در زمینه کاهش تصادفات جاده ای موثر است افزایش روند ایمنی راه ها است و امیدواریم روزی فرا برسد که تمام راه های استان ایمن باشد و فرهنگ رانندگی آنقدر بالا برود که دیگر نیاز به حضور فیزیکی پلیس راهور برای کنترل تخلفات جاده ای نباشد و دوربین های کنترل سرعت باید با فرهنگ سازی صحیح جای حضور فیزیکی مامورین راهور را بگیرد.

 

سردار ملکی در انتها گفت: در سال جاری کاهش ۴۰ درصدی تصادفات خسارتی و کاهش سه و نیم درصدی تصادفات جرحی را در سطح استان داشته ایم و این کاهش در صورتی اتفاق افتاده که با افزایش تعداد خودروها و موتور سیکلت ها در سطح استان مواجه بوده ایم و تلاش تمامی دستگاه های مربوطه منجر به این موفقیت بزرگ شده و تلاشمان این است که آمار تصادفات را هر سال کاهش دهیم.

 

انتهای پیام/ت

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff