منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴
شناسه خبر: 193299
گروه :خبر
20363_370

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مصرف مواد غذایی غیر استاندارد را از عوامل گسترش سرطان در کشور دانست و افزود: بازار قاچاق مواد غذایی در کشور شایعه است و آمارها از ورود 40 میلیارد دلار مواد غذایی قاچاق به کشور حکایت دارد.

محمد حسین قربانی،سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هرمز با اشاره به افزایش آمار ابتلا به سرطان در کشور گفت: آمار گسترش سرطان در کشور نگران کننده است لذا بهداشت و درمان باید جهت پیشگیری از این بیماری باید اقدامات موثری انجام دهد.
وی اظهار کرد: آموزش بهداشت و پیشگیری بهتر از درمان است و اگر به موقع به درمان بپردازیم می توان از عواقب مرگ بار بیماری سرطان پیشگیری کرد.
قربانی با بیان اینکه از سال 93 بهداشت و درمان از اولویت 11  به اولویت دوم نظام تبدیل شد،افزود:مراکز تحقیقاتی بسیاری در کشور فعالیت های تحقیقاتی خود را برای شناسایی راهکارهای پیشگیرانه آغاز کرده اند.

وی با بیان اینکه بازار قاچاق مواد غذایی در کشور شایع است، تاکید کرد:  آمارهای رسمی از ورود  20 میلیارد دلار  مواد غذایی قاچاق به کشور حکایت دارد که این عددبه 40 میلیارد دلار نیز می رسد لذا توصیه می کنیم که از مواد غذایی استاندارد استفاده کنند.

سرطان زایی آب های زیر زمینی در اثر دفن غیر اصولی فاضلاب
قربانی  آلوده بودن بسیاری از آب های زیر زمینی را از عوامل مهم ایجاد سرطان دانست و تصریح کرد:دفن غیر اصولی فاضلاب ها باعث ورود پسماندها و شیرابه فاضلاب ها به ذخایر زیر سطحی شده که موجب  آلودگی و سمی شدن آب های زیر زمینی شد و این امر نشان می دهد که نتوانستیم مدیریت سالم و دقیقی در این زمینه داشته باشیم.

 

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد:نوع تغذیه از دیگر عوامل بروز بیماری سرطان که انتظار می رود مردم با رعایت اصول بهداشتی و با استفاده از مواد غذایی مورد تایید سازمان استاندارد مانع از گسترش این بیماری شوند.

 

قربانی بی تحرکی عامه مردم را از دیگر عوامل گسترش سرطان در جامعه دانست و اظهار کرد: باید فعالیت های جسمانی را در جامعه  ترویج دهیم  تا سلامت فردی مورد توجه قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه باید نظام سلامت متحول شود، خاطر نشان کرد:با پیشرفت در زمینه درمان و اطلاع رسانی می توان از گسترش این بیماری در جامعه پیشگیری کرد.
انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است