تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 516691
تاریخ انتشار:یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

۴۰میلیون آمریکایی سالانه گرسنگی را تجربه می کنند

هر دو حزب آمریکا بیشترین درآمد کشور را به جای مبارزه با فقر، برای نظامی گری، حفظ پایگاه های جهانی پنتاگون و تهاجم بی پایان در عرصه های متعدد درکنار کمک های مالی برای مشتی از شرکت های آمریکایی تخصیص می دهند.

۴۰میلیون آمریکایی سالانه گرسنگی را تجربه می کنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فقر، بیکاری، اشتغال ناکامل، گرسنگی، ناامنی غذایی و محرومیت کلی، میلیون ها خانوار را در ثروتمندترین کشور جهان یعنی ایالات متحده آمریکا تحت تاثیر قرار می دهد.
چرا؟ به این دلیل که هر دو جناح راست حزب جنگ بیشترین درآمد کشور را سرخود برای نظامی گری، حفظ امپراتوری پایگاه های جهانی پنتاگون و تهاجم بی پایان در عرصه های متعدد درکنار کمک های مالی برای مشتی از شرکت های آمریکایی تخصیص می دهند.
تنها درهزاره جدید تریلیون ها دلار بی شمار صرف منابع فوق شده و در کنار آن مالیات ها برای ثروتمندان کاهش یافته است، درحالی که کمک های مالی برای برنامه کوپن های غذایی و دیگر برنامه های عدالت اجتماعی به سرعت در حال کاهش هستند و این همه در حالی است که دیون ملی سالانه بیشتر از یک تریلیون دلار افزایش پیدا می کند.
بیشتر خانوارهای آمریکا که یک یا دو عضو آنها کار می کنند هیچ پس اندازی ندارند یا دارای پس انداز اندکی هستند که آنها را در برابر گرسنگی و بی خانمانی و گذران زندگی از یک چک حقوقی تا چک حقوقی دیگر یا کلا از دست رفتن درآمدها بیشتر آسیب پذیر می کند.
بر اساس اعلام سازمان فیدینگ امریکا ۷۹ درصد از خانوارهای آمریکایی که این سازمان به آنها کمک می کند «به غذاهای ناسالم ارزان قیمت برای سیر کردن خانواده هایشان متکی هستند» و ۸۴ درصد از خانواده های دارای فرزند نیز به همین شکل گذران زندگی می کنند.
اکثریت قاطعی از خانوارهای تحت پوشش سازمان فیدینگ امریکا با گزینه های غیرقابل قبولی دست به گریبانند؛ ۶۹ درصد در مواقعی مجبور به انتخاب بین غذا یا امکانات رفاهی آب برق تلفن و غیره،۶۶ درصد بین غذا و مراقبت های درمانی، ۳۱ درصد بین غذا و تحصیلات هستند.
مشقات و مشکلات نئولیبرالی که جمهوریخوهان و دمکرات ها بر مردم تحمیل می کنند، تاثیرات خود را بر ۵۸ درصد خانوارهای تحت پوشش سازمان فیدینگ امریکا گذاشته، به گونه ای که یک یا دو عضو آنها دارای فشار خون بالا هستند و ۳۳ درصد از دیابت رنج می برند؛ این آمار و ارقام درمیان خانوارهای دارای عضو سالمند بسیار بالاتر است و به ترتیب به ۷۷ و ۴۷ درصد می رسد.
قریب نیمی از خانوارهای تحت پوشش سازمان فیدینگ امریکا یک یا چند عضو آنها «در وضعیت سلامتی نامناسبی» قرار دارند.
به دلیل بیکاری یا دستمزدهای نزدیک به خط فقر از هز شش خانوار تحت پوشش این سازمان یک نفر «ضبط خانه یا اجبار به تخلیه خانه را طی ۵ سال گذشته تجربه کرده است.»
اکثریت زیادی از خانوارهای تحت پوشش سازمان فیدینگ امریکا (۸۴ درصد) به ناامنی غذایی مبتلایند و بدون دسترسی به مواد غذایی کافی، ارزان و مغذی و در مواقعی گرسنه می مانند.
براساس اعلام وزارت کشاورزی آمریکا، ناامنی غذایی بر ۳۷ میلیون آمریکایی از جمله ۱۱ میلیون کودک تاثیر می گذارد که این ارقام نیز احتمالا کمتر از میزان واقعی اعلام شده است.
سازمان فیدینگ امریکا توضیح می دهد که خانوارهای محروم و دیگر خانوارهایی که بالای خط فقر قرار دارند، به دلیل عدم توانایی لازم برای خرید اقلام مورد نیاز خود، در حال تجربه ناامنی غذایی هستند و می افزاید: «ناامنی غذایی معضلی موردی و اندک نیست، چرا که خانواده های کم درآمد از مسائل متعدد مشابهی نظیر فقدان مسکن ارزان، انزوای اجتماعی، مشکلات سلامتی حاد یا وخیم، هزینه های درمانی بالا و دستمزدهای پایین متاثر هستند.»
«روی هم رفته این مسائل که از جمله عوامل تعیین کننده اجتماعی مهم در سلامتی و تندرستی است، در ایالات متحده «به من چه مربوط است»، این ثروتمندترین کشور جهان با بیشترین نابرابری ثروت ها در میان کشورهای توسعه یافته، رو به وخامت دارد.
وضعیت کشور شرم آور است؛ کشور منحصرا در خدمت طبقه برخوردار است و از بخش عمده ای از دیگر مردم به نفع اعضای برخوردار آن بهره برداری می کند.
سازمان فیدینگ امریکا می گوید که ناامنی غذایی و گرسنگی عملا بر «تمام اجتماع در ایالات متحده تاثیر می گذارد.»
سایت Do Something.org ضمن اشاره به ۱۱ واقعیت درمورد گرسنگی در آمریکا می نویسد: حدود ۴۰ میلیون آمریکایی سالانه گرسنگی را تجربه می کنند. دست کم ۱۵ میلیون خانوار آمریکایی گرفتار ناامنی غذایی هستند. گرسنگی نتیجه فقر و منابع مالی ناکافی است که مشکلی کشوری به شمار می رود. حدود ۴۵ میلیون آمریکایی به کوپن های غذایی متکی هستند، برنامه ای که کمک های ناکافی ارائه می دهد و در سال های اخیر از میزان بودجه آن کاسته شده است. از هر ۶ کودک آمریکایی یک نفر ممکن است نداند وعده غذای بعدی اش قرار است از کجا تامین شود. ۲۲ میلیون کودک در آمریکا به غذای رایگان یا تخفیف داری متکی هستند که درمدرسه دریافت می کنند، اما نزدیک به ۳ میلیون کودک همچنان به میزانی که نیاز دارند صبحانه دریافت نمی کنند. کودکان گرفتار ناامنی غذایی بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات جسمانی یا عاطفی قرار دارند. آنها از نظر تحصیلی و در فعالیت های جسمانی عملکرد ضعیف تری از خود نشان می دهند.
ناامنی غذایی هم بر مناطق شهری و هم روستایی در سراسر کشور تاثیر می گذارد. رنگین پوستان (سیاهپوستان و لاتین تباران) به شکل بی تناسبی بیشتر به گرسنگی و ناامنی غذایی مبتلایند. ایالت هایی که دارای بالاترین نرخ ناامنی غذایی هستند عبارتند از میسی سی پی، لوئیزیانا، آلاباما، نیومکزیکو، آرکانزاس، کنتاکی، ماین و اوکلاهما Do Something.org می نویسد: «به طور کلی خانوارهای دارای فرزند دارای بالاترین نرخ ناامنی غذایی و گرسنگی هستند.»
داده های آمار آمریکا نشان می دهد که حدود نیمی از خانوارهای آمریکایی محروم یا محدود به آن هستند؛ جمعیتی که یک طبقه پایین همیشگی را در ثروتمندترین کشور جهان شکل می دهند و کودکان و سالمندان به یکسان از این محرومیت ها تاثیر می گیرند.
فقر، بی خانمانی، گرسنگی، ناامنی غذایی، مراقبت های درمانی گران قیمت و محرومیت کلی بر میلیون ها نفر از آمریکاییان تاثیر می گذارد. این وضعیت مایه ننگ کشور است.
نویسنده: استفن لندمن (Stephen Lendman) روزنامه نگار ساکن شیکاگو
منبع: ytre.ir/qZR

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=516691
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,202 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی