قاچاق 40میلیارد دلاری مواد غذایی به کشور / سرطان زایی آب های زیر زمینی در اثر دفن غیر اصولی فاضلاب
+ پ -
قاچاق ۴۰میلیارد دلاری مواد غذایی به کشور / سرطان زایی آب های زیر زمینی در اثر دفن غیر اصولی فاضلاب

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مصرف مواد غذایی غیر استاندارد را از عوامل گسترش سرطان در کشور دانست و افزود: بازار قاچاق مواد غذایی در کشور شایعه است و آمارها از ورود ۴۰ میلیارد دلار مواد غذایی قاچاق به کشور حکایت دارد.

محمد حسین قربانی،سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هرمز با اشاره به افزایش آمار ابتلا به سرطان در کشور گفت: آمار گسترش سرطان در کشور نگران کننده است لذا بهداشت و درمان باید جهت پیشگیری از این بیماری باید اقدامات موثری انجام دهد.
وی اظهار کرد: آموزش بهداشت و پیشگیری بهتر از درمان است و اگر به موقع به درمان بپردازیم می توان از عواقب مرگ بار بیماری سرطان پیشگیری کرد.
قربانی با بیان اینکه از سال ۹۳ بهداشت و درمان از اولویت ۱۱  به اولویت دوم نظام تبدیل شد،افزود:مراکز تحقیقاتی بسیاری در کشور فعالیت های تحقیقاتی خود را برای شناسایی راهکارهای پیشگیرانه آغاز کرده اند.

وی با بیان اینکه بازار قاچاق مواد غذایی در کشور شایع است، تاکید کرد:  آمارهای رسمی از ورود  ۲۰ میلیارد دلار  مواد غذایی قاچاق به کشور حکایت دارد که این عددبه ۴۰ میلیارد دلار نیز می رسد لذا توصیه می کنیم که از مواد غذایی استاندارد استفاده کنند.

سرطان زایی آب های زیر زمینی در اثر دفن غیر اصولی فاضلاب
قربانی  آلوده بودن بسیاری از آب های زیر زمینی را از عوامل مهم ایجاد سرطان دانست و تصریح کرد:دفن غیر اصولی فاضلاب ها باعث ورود پسماندها و شیرابه فاضلاب ها به ذخایر زیر سطحی شده که موجب  آلودگی و سمی شدن آب های زیر زمینی شد و این امر نشان می دهد که نتوانستیم مدیریت سالم و دقیقی در این زمینه داشته باشیم.

 

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد:نوع تغذیه از دیگر عوامل بروز بیماری سرطان که انتظار می رود مردم با رعایت اصول بهداشتی و با استفاده از مواد غذایی مورد تایید سازمان استاندارد مانع از گسترش این بیماری شوند.

 

قربانی بی تحرکی عامه مردم را از دیگر عوامل گسترش سرطان در جامعه دانست و اظهار کرد: باید فعالیت های جسمانی را در جامعه  ترویج دهیم  تا سلامت فردی مورد توجه قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه باید نظام سلامت متحول شود، خاطر نشان کرد:با پیشرفت در زمینه درمان و اطلاع رسانی می توان از گسترش این بیماری در جامعه پیشگیری کرد.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff