منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۷
شناسه خبر: 200562
گروه :خبر
13931128000410_PhotoA
 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس:

۴ فاز پارس جنوبی به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: با برنامه‌ریزی وزارت نفت، امسال فازهای 15، 16، 17، 18 به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مهدی یوسفی شامگاه سه‌شنبه در نشست مشترک مسئولان عسلویه در سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی اظهار داشت: خدمات بسیار خوبی از سوی ارگان‌های دولتی و صنعت نفت در منطقه انجام شده و قطعا با برگزاری این‌گونه جلسات افکار عمومی آگاهی بیشتری نسبت به این فعالیت‌ها خواهند داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه همه ما به عنوان بخشی از دولت وظیفه داریم تمامی فعالیت‌ها و خدماتی که در راستای توسعه منطقه انجام می‌شود را در معرض افکار عمومی قرار دهیم، تصریح کرد: صنعت نفت نیز به عنوان بخشی از بدنه دولت با وجود اعمال تحریم‌های سنگین بر این بخش همواره خدمات قابل قبولی به محیط پیرامونی ارائه کرده است.

یوسفی با بیان اینکه فرماندار شهرستان عسلویه به دلیل شناخت دقیقی که از صنعت نفت دارد انتخاب خوبی برای این شهرستان و نویدبخش آینده‌ای درخشان برای منطقه است، گفت: مردم این منطقه همواره میزبانان خوبی برای صنعت نفت بوده‌اند و امیدواریم با همدلی موجود در منطقه بتوانیم خدمات قابل قبولی به منطقه ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه روزانه 440 میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی تولید می‌شود، اضافه کرد: هم‌اکنون 55 درصد گاز کشور در این منطقه تولید می‌شود و با برنامه‌ریزی‌هایی که از سوی وزارت نفت صورت گرفته است تا پایان سال بر این میزان افزوده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه در سه ماه نخست سال جاری 3.3 میلیارد دلار کالا با احتساب میعانات گازی از منطقه ویژه پارس به خارج از کشور صادر شده است، گفت: این مقدار صادرات از حیث وزن 68 درصد و از لحاظ ارزش نیز 24 درصد رشد را نشان می‌دهد.

یوسفی افزود: با برنامه‌ریزی‌های خوبی که از سوی وزارت نفت صورت گرفته است تسریع در طرح‌های توسعه‌ای پارس جنوبی در سال جاری نیز تداوم خواهد داشت و این امیدواری وجود دارد که فازهای 15، 16، 17، 18 به طور کامل به بهره‌برداری برسند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی