منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۰
شناسه خبر: 192462
گروه :خبر
13940318000776_PhotoA

ادامه حملات یمنی‌ها به نیروهای سعودی منجر به کشته شدن دو سرباز دیگر شد و موجی از نگرانی درباره توانایی ارتش برای حفاظت از مرزهای کشور در مناطق جنوبی عربستان ایجاد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عربستان سعودی سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (21 آوریل) پس از 27 روز بمباران شبانه روزی یمن، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه این کشور را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که تاکنون بیش از سه هزار کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته است، بامداد روز ششم فروردین آغاز و هدف آن را بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

اخبار هفتاد و پنجم روز تجاوز در یمن را اینجا دنبال کنید.

* * * * * *

اخبار هفتاد و ششم روز تجاوز عربستان را در زیر دنبال کنید:

* 4 انفجار شدید در جنوب پایتخت یمن/ صبح امروز سه‌شنبه منابع محلی گفتند که چهار حمله هوایی به جنوب صنعا شد/ حمله اول به «فج عطان» (همان منطقه که اردیبهشت‌ماه شاهد انفجار شدید بود). حمله دوم به یک ساختمان وابسته به وزارت دفاع و حمله سوم به منزل «دوید صهیر» رئیس‌جمهور اسبق در منطقه «حده» انجام شد. صدای پدافند هوایی ارتش یمن نیز همزمان به گوش می‌رسید.

* ممانعت یمنی‌ها از بازگشت نیروهای سعودی/ ارتش و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله مانع موضعگیری مجدد نیروهای عربستانی در پایگاه نظامی «کوه تویلق» در جازان شدند/ چهار تانک سعودی در این درگیری منهدم شد

* شلیک موشک اسکاد-بی؛ اقدام هوشمندانه انصارالله یمن در آستانه مذاکرات ژنو

* تسلط نیروهای یمنی بر مقر نظامی «الشرفه» عربستان

کشته شدن دو سرباز عربستانی در حمله خمپاره‌ای ارتش یمن/ دو نظامی سعودی در حمله خمپاره‌ای ارتش یمن به منطقه مرزی «ظهران» واقع در جنوب عربستان کشته شدند.

استقرار نیروهای بحرینی در مرزهای عربستان و یمن/ منابع خبری سعودی از استقرار نیروهای زمینی بحرین در مرزهای عربستان با یمن خبر دادند.

سازمان‌های امدادرسانی استان «تعز» را یک استان «ویران‌شده» اعلام کردند/50 سازمان امدادرسانی، استان «تعز» را در پی تجاوزات هوایی عربستان به یمن، استان «ویران‌شده» خواندند.

*بحاح:هدف اصلی از شرکت در نشست ژنو باز پس گیری قدرت است

*ادعاهای تکراری رئیس جمهور مستعفی یمن علیه ایران

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است