منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۶
شناسه خبر: 221613
گروه :خبر
image353070

سرپرست سازمان پارک و فضای سبز استان هرمزگان گفت :با توجه به بحران آب تا پایان سال 94 آبیاری سنتی جمع آوری می شود و به همین منظور 4 دستگاه آب شیرین کن برای تامیین آب مورد نیاز فضای سبز شهر بندرعباس راه اندازی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز , مصطفی خادم سرپرست سازمان پارک و فضای سبز استان هرمزگان در نشست خبرنگاران با اشاره به سال 94 و بحران آب گفت : در این سال با توجه به رنج های فراوانی که پیش آمده ما با تلاش خود توانسته ایم تا به امروز 80 درصد از فضای سبز شهری را از آب شرب جدا و 20 درصد باقی مانده را تا دو ماه دیگر با استفاده از آبشیرین کن جدا خواهیم کرد.

 
وی افزود : میزان مصرف فضای سبز شهری غریب به حداکثر 20 لیتر در ثانیه است و این میزان را مصرفی را در حال کاهش دادن آن هستیم.

 
خادم اظهار کرد :بیشترین مصرف آب در فضای سبز مخصوص چمن کاری که 600/34 هکتار در سطح شهر وجود دارد و بخش عمده ای در اینکاراز منابع آب شهری استفاده می شود و بخاطر قطع بی مورد آب ضربه شدیدی که باعث زردی و پوسیدگی چمن ها وارد شده است.

 
سرپرست سازمان پارک و فضای سبز تصریح کرد : یکی از مهمترین کار ما منابع آب موجود را به نحو مطلوب استفاده و مدیریت کنیم ، به ویژه با استفاده از دستگاه های آبشیرین کن که تا 2 ماه آینده وارد چرخه مدار می شود.

 
وی با اشاره به 4 دستگاه آبشیرین کن با هزینه خود شهرداری برای فضای سبزهای شهرداری تهیه شده است گفت : و آب مصرفی این دستگاه ها از طریق آب چاه ها و که حفر یا از قبل حفر شده و به دلیل شوری آب آنها قابل استفاده نبوده است.
خادم تاکید داشت : با توجه به بحران آبی که ما هم اکنون رنج می بریم از قبل زنگ خطر باید زودتر از این هشدار داده می شود .

 

 

خادم با اشاره به شفاف سازی مقدارمصرف آب شهری تاکید داشت: در صورتی که برخی رسانه ها از مصرف 300 لیتر در ثانیه آب برای فضای سبز مطرح کرده اند ، در صورتی که این میزان اصلی که حداکثر بین20 تا 25 لیتر در ثانیه است یعنی یک دهم عددی که اشتباه اعلام می کنند.

 
سرپرست سازمان پارک و فضای سبز اظهار کرد : با توجه به آمارهای اشتباه که داده شده است ما با 164جعبه کنتور جای آنها آماده سازی کرده ایم که 100 آن نصب شده است و با توجه با کنتورهای نصب شده می توانند با قرائت آنها میزان حقیقی را در آوردند.

 
وی افزود : با توجه به بلوار امام حسین به دلیل وسیعی بودن یکی از دستگاه آبشیرین کن برای این منطقه اختصاص داد اند.

 
خادم خاطر نشان کرد: :با دستور شهردا استان تا آخر آذر ماه تمامی مناطق فضای سبز از آب شرب قطع خواهد شد .

 

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است